Jak wzbudzić zaangażowanie w pracownikach?

Każda dobrze prosperująca na rynku biznesowym firma potrzebuje zaangażowanych pracowników nastawionych na osiąganie celów i budowanie lojalności wobec potencjalnych klientów. Duże zaangażowanie to konieczność, w świecie, w którym to o sukcesie organizacji nadal decydują i zawsze będą decydować ludzie.

zdjęcie - (the_title())

 
Jak wzbudzić zaangażowanie w pracownikach?

Każda dobrze prosperująca na rynku biznesowym firma potrzebuje zaangażowanych pracowników nastawionych na osiąganie celów i budowanie lojalności wobec potencjalnych klientów. Duże zaangażowanie to konieczność, w świecie, w którym to o sukcesie organizacji nadal decydują i zawsze będą decydować ludzie. Aby osiągnąć pełne zaangażowanie pracowników niezbędne jest szkolenie motywowanie pracowników.

Zaangażowanie jest poziomem psychologicznej inwestycji pracownika w organizację, który motywuje go do tego, aby jak najlepiej wykonywał pracę i tym samym przyczyniał się do sukcesu firmy.

Pełne zaangażowanie pracowników i jego budowa właściwie nie jest możliwa bez zaufania. Można wymienić pięć działań, które znacznie wpływają na zaufanie oraz duże zaangażowanie pracowników:

 • po pierwsze trzeba uwierzyć w zaufanie
 • po drugie należy zaufać sobie
 • po trzecie należy zadeklarować intencje
 • po czwarte trzeba robić to, co zadeklarowaliśmy
 • po piąte trzeba nieustannie rozszerzać zaufanie oraz obejmować nim pozostałych ludzi

Przywództwo oparte o porywającą dla pracowników misję oraz wizję firmy, znacznie pomaga w zwiększaniu motywacji do działania oraz wzięcia odpowiedzialności za firmę. Dodając do tego przemyślaną strategię działania, którą pracownicy mogą z wiarą prowadzić w życie można zbudować pełne zaangażowanie pracowników.
Zawsze warto traktować poważnie strategiczne cele oraz komunikować przy każdej sposobności z pozostałymi pracownikami. Jeżeli będzie on utożsamiał się ze strategią firmy, wówczas wzbudzi się w nim duże zaangażowanie w powierzone mu zadania.

Istotne instrumenty budowania zaangażowania pracowników

Budując pełne zaangażowanie należy wziąć pod uwagę kulturę, jaka panuje w firmie. Zawsze należy unikać tworzenia atmosfery rywalizacji i zachęcać zatrudnionych pracowników do wzajemnej i owocnej współpracy. Otóż zgodna współpraca wzmacnia więzi między pracownikami z tych samych zespołów, dzięki czemu można zapobiec zbędnej rotacji pracowników.
Inne istotne instrumenty budowania zaangażowania pracowników to również nagradzanie oraz dziękowanie zatrudnionym pracownikom za wkładany w pracę zawodową wysiłek. Zazwyczaj zarobki są podstawowym elementem, za pomocą którego nagradzani są pracownicy, niemniej nie można też zapominać o innych ważnych benefitach, takich jak: atrakcyjny pakiet socjalny, premia, które to są istotnym czynnikiem wzmacniającym zaangażowanie w pracę.

Inne ważne instrumenty budowania zaangażowania pracowników to:

 • angażujące przywództwo,
 • wiarygodna marka pracodawcy,
 • współpraca wewnątrz i i zewnątrzzespołowa,
 • zarządzanie wynikami,
 • organizacja pracy,
 • zrozumienie

Budowanie zaangażowania pracowników warto rozpocząć od efektywnej rekrutacji, czyli wyboru takich osób, które będą oddane swojej pracy i która będzie dla nich ważną częścią ich życia. Warto też indywidualnie dopasować osobowość, charakter, zainteresowania oraz talent pracownika, do specyfiki wykonywanej pracy. Otóż pracownicy, którzy robią to, co naprawdę lubią, nawet jeśli innym osobom wydaje się ta praca monotonna i ciężka, zawsze dają z siebie więcej.

Motywowanie pracowników szkolenie

Szkolenie motywowanie pracowników skierowane jest dla wszystkich osób kierujących zespołami, którym to zależy na podnoszeniu efektywności działania poprzez budowanie motywacji i zaangażowania, pielęgnowanie dobrej atmosfery pracy oraz pokazywanie mocnych stron jednostek.

Motywowanie pracowników szkolenie jest jasną odpowiedzią menedżerów na wiele pytań związanych z zaangażowaniem pracowników. Precyzyjne odpowiedzi są kluczem do szukania przyczyn niepowodzeń oraz spadku wydajności pracowników. Szkolenie motywowanie pracowników to doskonałe warsztaty, podczas których liderzy zdobywają wiedzę o sposobach motywowania pracowników oraz mechanizmach za to odpowiedzialnych. W czasie szkoleń szefowie dowiadują się jakie są najważniejsze motywatory dla ludzi, które pchają ich do działania.

Motywowanie pracowników szkolenie uczy managerów udzielania pochwał oraz stosowania ewentualnych kar w taki sposób, aby były one również motywujące. W ten sposób każde szkolenie motywowanie pracowników uczy pełnego budowania zaangażowania podwładnych oraz diagnozowania spadku motywacji w zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.