Jak zorganizować szkolenie wyjazdowe

Jeśli w naszej firmie pracuje już kilku pracowników, zawsze powinniśmy starać się ich zintegrować, w końcu dzięki temu będą o wiele lepiej czuć się w swoim otoczeniu, a idą za tym praktycznie same pozytywne aspekty.

zdjęcie - (the_title())


Warto jednak odpowiedzieć
sobie na kilka pytań, jak zorganizować szkolenie czy wyjazd pracowniczy, w końcu dzięki temu również będziemy w stanie obliczyć koszty, czas i ewentualne straty, które będą związane z brakiem pracy naszej firmy.

Po pierwsze powinniśmy wybierać najmniej gorący okres, jednak nie wiadomo kiedy klienci będa szturmować nasze produkty i usługi, więc zawsze powinniśmy zostawiać kogoś na miejscu, kto będzie w stanie zająć się chociażby priorytetowymi aspektami i zleceniami. Dzięki temu klienci nie będą czuć się ignorowani przez nas i z pewnością zrozumieją po szczerej rozmowie, że zwyczajnie w firmie przez kilka dni będą niewielkie opóźnienia. Warto w takim razie zdecydować się na rozbicie swoich pracowników na dwie grupy, z czego jedna i druga powinna dostać taki sam pakiet oraz powinni być tak samo długi okres czasu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Jeśli chodzi o sam wyjazd, może warto rozważyć kwestie maksymalnie dwudniową, jeśli nasza firma nie pracuje w ciągu weekendu, dobrym pomysłem będzie wyjazd w piątek wieczorem po pracy, sobotę poświęcić całą na zabawę, lub szkolenia z umówionymi specjalistami i finalnie w niedziele powrót. Szkolenia wyjazdowe oczywiście powinny dotyczyć kwestii rozwojowych dla naszych pracowników, w końcu nie tylko oni mają zyskać nowe umiejętności i wiedzę, ale również dla naszej firmy będą to korzyści w postaci o wiele bardziej wykwalifikowanych pracowników.

Jak zorganizować szkolenie jeśli nasza firma jest nieduża i liczy kilku pracowników, dobrym pomysłem będzie przeprowadzenie głosowania, gdzie będziemy organizować takie szkolenia na zewnątrz (tzw. outdoory) czy teambuilding, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się integracji, a będzie ona zorganizowana dla rozrywki naszych firmowych specjalistów, więc dobrze by byli oni w miejscu które sami wybrali, a nie które zostało narzucone przez nas z góry.

Jak widać gołym okiem, organizacja takiego wyjazdu może być jednak nieco bardziej skomplikowana niż nam się wydaje, na szczęście zawsze mamy możliwość skorzystania z oferty profesjonalnych działalności szkoleniowych, które posiadają praktycznie gotową ofertę dla nas, a my właściwie od razu będziemy jechać na gotowe szkolenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.