Kim jest Scrum Master i jakie są jego zadania?

Będąc nieco obeznanym z metodyką zarządzania, jaką jest Agile, nie sposób nie spotkać się z systemem Scrum. Choć Scrum metodyką zarządzania nie jest, to wspaniale uzupełnia się z koncepcją Agile. W Scrumie mamy do czynienia z trzema podstawowymi rolami – Product Owner (Właściciel Produktu), Scrum developerzy oraz Scrum Master.

Gamma - Kim jest Scrum Master i jakie są jego zadania?


Kim jest Scrum Master i jakie są jego zadania?

Będąc nieco obeznanym z metodyką zarządzania, jaką jest Agile, nie sposób nie spotkać się z systemem Scrum. Choć Scrum metodyką zarządzania nie jest, to wspaniale uzupełnia się z koncepcją Agile. W Scrumie mamy do czynienia z trzema podstawowymi rolami - Product Owner (Właściciel Produktu), Scrum developerzy oraz Scrum Master.

Kim właściwie jest Scrum Master i co należy do jego obowiązków?

Scrum Master nigdy nie powinien mieć przypisanej dodatkowej roli Product Owner - choć oczywiście może przejąć na siebie w miarę możliwości część obowiązków Scrum developerów, o ile dysponuje stosowną wiedzą i umiejętnościami.

Najbardziej głównym zadaniem Scrum Mastera jest dostrzeganie przeszkód w realizacji projektu i usuwanie ich na czas, aby prace nad projektem zakończyły się jego powodzeniem. To do Scrum Mastera pozostali developerzy będą zgłaszać problemy, które napotkają w trakcie realizacji projektu.

Scrum Master jest również odpowiedzialny w większym stopniu nad poprawnym wdrażaniem systemu Scrum do zespołu. Jak to dokładnie funkcjonuje w zespołach Agile?

Agile Project Management szkolenie objaśnia, jakie narzędzie można zastosować podczas przyjmowania tej metodologii w zespole tak, aby każdy z członków zespołu dysponował pełnym wsparciem technologicznym ułatwiającym komunikację.

Project management szkolenia będą niezmiernie przydatne, jeśli do tej pory Twój zespół nie pracował z użyciem Agile, a Ty uważasz, że to rozwiązanie sprawdziłoby się w Twoim projekcie przy jego skali i warunkach realizacji oraz potrzebie częstszego kontaktu z klientem.

Szkolenia menedżerskie Wrocław to doskonały sposób na pozyskanie większej ilości informacji dotyczących interesującej Cię metodyki zarządzania, jak wdrożyć z powodzeniem dany system do projektu.

Przyda się nie tylko tym, którzy pracują na stanowiskach kierowniczych i zarządzają projektami, ale także tym, którzy chcieliby zmienić branżę, albo założyć własny biznes i uważają, że komunikacja w ich projekcie i szybkość odpowiedzi na zmieniające się wymagania są priorytetem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.