Organizacja szkolenia wyjazdowego

Chcąc się rozwijać musimy stale brać udział w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach. Nie zawsze możliwe jest przeprowadzanie szkoleń w miejscu zamieszkania.

zdjęcie - Organizacja szkolenia wyjazdowego

Czasami trzeba wyjechać gdzieś na kilka dni, gdzie w spokoju można poświęcić się nauce, która będzie później przydatna w pracy. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że szkolenia są najskuteczniejsze na wyjazdach, dlatego też właśnie organizują je zazwyczaj w trakcie weekendów.

Nie wszystko takie oczywiste

Szkolenie można przeprowadzić niemal wszędzie. Owszem, rzeczywiście tak jest, wszystko zależy jednak od tego, czego dane szkolenie dotyczy, jaki jest jego cel i tematyka. Poszukując miejsca na przeprowadzenie szkolenia trzeba zastanowić się nad tym, czy będzie dostępna sala, gdzie wygodnie będzie można je poprowadzić. Uczestnicy takiego wydarzenia powinni mieć zagwarantowaną możliwość wygodnego siedzenia w trakcie szkolenia, a także przerwy. Podczas przerw powinna być dla uczestników dostępna kawa, a dobrze byłoby gdyby również były przekąski. Nie wszędzie da się to wszystko zorganizować, dlatego zanim pracodawca zdecyduje się na konkretne miejsce, powinien zapoznać się z warunkami jakie w nim panują.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Jeśli chodzi o szkolenia wyjazdowe, teambuilding, to najlepszym wyborem wydają się być różnego rodzaju pensjonaty, gdzie jest zazwyczaj całkiem sporo miejsca. W takich pensjonatach są sale konferencyjne, w których szkolenie można przeprowadzić. Po jego odbyciu pracownicy powinni mieć czas wolny, przeznaczony na zabawę i integrację. Czas ten warto również odpowiednio przygotować i zaplanować. Wykorzystanie szkolenia wyjazdowego również do integracji pracowników ze sobą jest świetnym pomysłem.

Jak przebiega szkolenie?

Zazwyczaj szkolenie trwa 2-3 dni. Kilka godzin dziennie są prowadzone zajęcia podczas, których od czasu do czasu jest przerwa kawowa. Wieczorami organizuje się imprezy, gry i zabawy, które często są zakrapiane alkoholem. Nie ma w tym jednak niczego złego, ponieważ alkohol pozwala się rozluźnić. Warto jednak zorganizować imprezę po szkoleniu tak, aby na każdego pracownika przypadała określona ilość alkoholu. Niektórzy rozwiązują to w ten sposób, że każdy uczestnik otrzymuje karnet na określoną ilość drinków czy piw. Nie ma możliwości wypicia większej ilości, więc nie będzie problemów z pijanymi uczestnikami. Zresztą jest to ważne, ponieważ kolejnego dnia znów odbywają się szkolenia, w których wszyscy powinni wziąć udział.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.