Pełna integracja firmowa na torze kartingowym

Współczesny teambuilding nie jest domeną jedynie branży marketingowej czy wielkich korporacji z ogromnymi zasobami ludzkimi. Niemal w każdej firmie zatrudniającej szeregowych pracowników wzajemna współpraca to jeden z głównych kluczy do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

zdjęcie - (the_title())

Jednym ze sposobów na budowanie udanej kooperacji w zespole może być jazda gokartami z podziałem na drużyny. Na odpowiednio przygotowanym torze (szerszym niż zwykły, by umożliwić bezproblemowe wyprzedzanie) do zawodów przystępują pracownicy za kierownicami swoich bolidów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Zważywszy na fakt, że udział w zabawie nie wymaga prawa jazdy (operuje się jedynie pedałem gazu i hamulca oraz kręci kierownicą) każdy może spróbować swoich sił w rywalizacji. Ta z kolei może przebiegać dwutorowo. Najlepszy czas okrążenia, najlepszy łączny czas przejazdu całej drużyny czy najzwyklejszy wyścig, gdzie współpraca na torze jest niezbędna, by odnieść sukces.

Blokowanie kierowcy przeciwnej drużyny, jazda jeden za drugim, unikanie przeszkód i pozostałe zachowania na trasie mogą zdradzać poszczególne cechy charakteru zawodników i ich predyspozycje do zajmowanych stanowisk w firmie.

Przeniesienie pracowników na zupełnie inny grunt i środowisko to świetna okazja, by obserwować reakcje podopiecznych. Kierowcy rozpychający się na torze i niezwracający uwagi na innych na pewno dadzą szefostwu do myślenia, z kolei zostający z tyłu i nieradzący sobie w sytuacjach stresowych zostaną od razu dostrzeżeni przez kierownictwo.

Impreza firmowa na torze kartingowym może więc wywołać pierwotne instynkty dzięki rywalizacji. Nie powinno również nikogo dziwić, jeśli zawiążą się bliższe relacje, swego rodzaju sojusze na trasie czy wręcz animozje spowodowane kolizjami czy zepchnięciem oponenta na bandę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Firmowe imprezy integrujące zespół (teambuilding) mają na celu nie tylko zapoznanie się kadry ze sobą nawzajem, ale przede wszystkim uświadomienie kierownikom z kim mają do czynienia w swoich przedsiębiorstwach. Całkowicie odmienne doświadczenie jakim jest jazda gokartami pozwala na obserwację kadry w nowych warunkach i uniknięcie późniejszych rozczarowań.

Dodatkowo sukcesy na torze nie pozostaną obojętne na tworzenie ducha zespołu i dalszą współpracę jego członków. Relatywnie wysokie koszty takiej imprezy (około 60 zł za 10-15 minut jazdy) z pewnością zaprocentują w przyszłości i będą miło wspominane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.