Pozytywne efekty działania teambuilding

Dla wielu pracodawców realizowanie wyjazdów firmowych czy innych form w ramach których pracownicy mieliby się ze sobą zgrywać, to przede wszystkim koszt, który nie przynosi wymiernych korzyści.

zdjęcie - Pozytywne efekty działania teambuilding

Tymczasem, jak pokazuje wiele przykładów, działanie na rzecz integrowania pracowników i tworzenia pozytywnej atmosfery w pracy może być nie tylko efektywne w ujęciu relacji pomiędzy ludźmi ale także czysto finansowo dla całej firmy. W tym wystarczy tylko nieco wyjść poza schemat.

Integrowanie pracowników nie polega wyłącznie na tym, by pozwolić im wyjść na miasto po godzinach pracy, czy wyjechać na imprezę firmową poza miasto. Choć jest to wciąż najpopularniejsza forma tego typu działań, to trzeba brać po uwagę, że zmienia się rynek pracy a także ogólne podejście do działań biznesowych. Co za tym idzie dzisiaj nie można poprzestać tylko na tym, co było skuteczne jest dziesięć lat temu. Tym samym integracja będzie tylko częścią czegoś co zostało określone, jako teambuilding, czyli tworzenie zespołu. To też jest słowo klucz „zespół”. To właśnie zgrana grupa ludzi, która potrafi wspólnie działać i osiągać założone wcześniej cele stanowi podstawę sukcesu każdej firmy. Jak zatem stworzyć drużynę?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Spośród wielu scenariuszy mających na celu stworzenie zespołu warto zwrócić uwagę na te, które obok działań czysto pracowniczych mają jeszcze inne walory. Jednym z przykładów takiego właśnie traktowania teambuildingu jest na przykład uczestniczenie przez konkretny dział w akcjach charytatywnych czy też społecznych. Mają one szczególny walor pro zespołowy oraz mogą być silnym bodźcem reklamowym.

Co więcej skutecznie podjęte działania pro bono będą także dobrze wpływały na proces tworzenia lub utrwalania pozytywnego obrazu marki. Warto przy tym zwrócić uwagę, że najlepiej jeżeli akcję o charakterze podejmie się w ramach społeczność lokalnej.

Innymi słowy zwarta ekipa pracowników, którzy na co dzień siedzą za biurkiem, udająca się na prace w celu posprzątania chodnika przed szkoła, pomalowania klas szkolnych, czy pomocy osobom gorzej sytuowanym będzie skutecznie wpływać nie tylko na teambuilding ale także na pozytywny odbiór marki i tym samym w dalszej perspektywie na wzrost przychodów. Będzie rzecz jasna także źródłem pozytywnych wspomnień dla całej firmy i zjednoczy uczestników akcji we wspólnym działaniu na co dzień.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.