Atrakcje na imprezę integracyjną

Coraz więcej przedsiębiorstw wprowadza regularne imprezy integracyjne dla swoich pracowników. Ich głównym celem nie jest jedynie dostarczenie rozrywki podwładnym, ale przede wszystkim skuteczny teambulding, który znacząco może usprawnić codzienną pracę. Jednak integracja, by mogła być skuteczna, musi sprawiać mnóstwo przyjemności uczestnikom. Przedstawiamy najpopularniejsze recepty na udane firmowe imprezy integracyjne!

8 lutego 2019
zdjęcie - Atrakcje na imprezę integracyjną


Atrakcje na imprezę integracyjną

Coraz więcej przedsiębiorstw wprowadza regularne imprezy dla swoich pracowników. Ich głównym celem nie jest jedynie dostarczenie rozrywki podwładnym, ale przede wszystkim skuteczny teambulding, który znacząco może usprawnić codzienną pracę. Jednak integracja, by mogła być skuteczna, musi sprawiać mnóstwo przyjemności uczestnikom. Przedstawiamy najpopularniejsze recepty na udane firmowe imprezy integrujące dla pracowników!

Odpowiednie miejsce

Planując wyjazd pracowniczy musimy przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce. Organizatorzy decydują się na miasta stołeczne poszczególnych województw, urokliwe, niewielkie miasteczka lub całkowicie odosobnione kompleksy wypoczynkowe w najpiękniejszych regionach Polski.

Planując wyjazd musimy zapewnić użytkownikom przede wszystkim atrakcje: a każde z tych miejsc oferuje całkowicie odmienne możliwości! Młodym, aktywnym zespołom poleca się przede wszystkim atrakcje sportowe takie jak górskie wycieczki czy spływy kajakowe. Pobyt możemy uatrakcyjnić organizując zwiedzanie okolicznych cudów architektury i muzeów.

Pobyt w dużym mieście jest szczególną atrakcją dla osób, które uwielbiają nocne, intensywne życie. Aby nasz wyjazd był udany musimy przede wszystkim dopasować miejsce docelowe do potrzeb i oczekiwań naszych pracowników.

Wybór terminu - nie taki prosty!

Jaki termin wybrać na firmową imprezę? To pytanie, które zadaje sobie wielu organizatorów tego typu przedsięwzięć. Musimy pamiętać, że nasi pracownicy mają również swoje życie prywatne, swoje obowiązki i ograniczenia.

Nie istnieje idealne, uniwersalne rozwiązanie: kluczem do wyboru odpowiedniego terminu jest komunikacja ze wszystkimi pracownikami. Z pewnością w naszym zespole mogą znaleźć się studenci i młodzi rodzice, którzy mają konkretne zobowiązania.

Równocześnie powinniśmy pamiętać o poinformowaniu o kilkudniowym wyjeździe nawet kilka miesięcy wcześniej, co umożliwi większą frekwencję. Zarówno wyjazdy w trakcie trwania tygodnia pracy, jak i dwudniowe wyjazdy weekendowe będą miały swoje wady i zalety.

Zabawy i gry integracyjne

Na kilkudniowych szkoleniach często odbywają się zabawy i gry integracyjne, które są niezwykle przydatne w trakcie budowania zespołu. Wykorzystywać można zarówno profesjonalne narzędzia coachingowe i menedżerskie, jak i tradycyjne rozgrywki sportowe (szczególnie w odniesieniu do sportów zespołowych) - sprawdzi się paintball, mecze piłki nożnej i siatkowej lub tradycyjne "podchody" w lesie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Profesjonalne narzędzia budowania zespołu to przede wszystkim sesje z wykorzystaniem znajomości ludzkiej psychiki. Warsztaty kreatywności prowadzone przez wykwalifikowaną osobę mogą sprawić nie tylko mnóstwo radości, ale również znacząco poprawić poziom pracy zespołowej.

Wykorzystuje się również takie techniki jak sesje action learning, symulacje burzy mózgów czy sesje twórczego rozwiązywania problemów. Każda z nich bazuje przede wszystkim na empatyzacji i wprowadzeniu zaangażowania w pracę zespołową.

Dodatkowe atrakcje

Dodatkowe atrakcje mają na celu umilenie całego pobytu. Już wcześniej wspominaliśmy o organizacji zawodów sportowych czy turystycznych wycieczek. To jednak nie wszystko! Niebanalnym pomysłem na uatrakcyjnienie pobytu jest spróbowanie regionalnej kuchni.

Wybrać możemy wizytę w słynnym browarze lub winiarni, odwiedzenie tradycyjnej karczmy, zorganizowanie ogniska ze specjałami kuchni regionalnej, a nawet krótkie warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy nauczą się przyrządzać konkretne dania. Każdy region oferuje również oryginalne rozrywki, mniej dostępne w innych miejscowościach. Przykładem może być rajd konny na Pustyni Błędowskiej czy tradycyjny zimowy kulig w tatrzańskich lasach.

W najpiękniejszej krainie jezior w kraju - na Mazurach - możemy wybrać lekcje windsurfingu lub zajęcia z innych sportów wodnych. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i, oczywiście, budżet.

Musimy jednak pamiętać, że firmowe wyjazdy to przede wszystkim inwestycja, która z pewnością szybko się zwróci.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Menedżerowie nie radzą sobie z konfliktami wśród pracowników. Zespół, zamiast zajmować się pracą, skupia się na wewnętrznych rozgrywkach personalnych, plotkowaniu i budowaniu klik.

Sprzedaż to budowanie zaufania. Jednym z elementów, który pomaga budować dobre relacje z klientem jest diagnoza potrzeb. Diagnoza potrzeb to proces poznawania klienta. Docierania do jego motywów, potrzeb, sytuacji bieżącej i sytuacji oczekiwanej (przyszłości).
„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  
Dowiedz się jak uniknąć frustracji związanej z niezaspokojeniem swoich potrzeb. Spróbuj osiągnąć harmonię i poczucie bezpieczeństwa zanim zrobią to inni.
Jak wprowadzić różnego rodzaju zmiany by te zostały dobrze przyjęte przez pracowników i szybko przełożyły się na wynik finansowy? Borykając się z tym problemem menadżerowie przestają efektywnie reagować na potrzeby Klientów i nie nadążają za stale rozwijającym się rynkiem.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.