Integracja w miejskiej dżungli, czyli szkolenia outdoor w mieście

Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

zdjęcie - (the_title())


Integracja w miejskiej dżungli, czyli szkolenia outdoor w mieście

Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników. Tego typu atrakcje gwarantują gry terenowe, a w szczególności gry miejskie, o których chcielibyśmy dziś opowiedzieć nieco więcej.

Gra miejska – co to takiego?

W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że gra miejska to rodzaj szkolenia outdoor, podczas którego w przestrzeni zurbanizowanej rozwiązuje się ściśle określone zadania, mające doprowadzić do osiągnięcia konkretnego celu. Zazwyczaj nie wymaga to dużej dawki aktywności fizycznej, za to zmusza do rozwiązywania kolejnych łamigłówek i zbierania elementów układanki.

Skąd się wzięła gra miejska?

Nie ma jednoznacznego początku tego zjawiska. Częściowo wiąże się je z artystycznymi zjawiskami plenerowymi typu performance, częściowo ma też sporo wspólnego ze znanymi większości z nas zabawami w podchody. O pierwszych zjawiskach tego typu można mówić na całym świecie w drugiej połowie XX wieku. W Polsce świetnym przykładem tego typu działań była choćby bardzo popularna w latach 90. Inwazja Mocy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Gry terenowe w mieście a szkolenia integracyjne

Gry miejskie można również łatwo i skutecznie połączyć z ciekawym pomysłem na wyjazdy integracyjne dla firm. Pozwalają one na wspólne działanie, przy równoczesnym podziale na role, z wyszczególnieniem odpowiedzialności każdego z uczestników. Poznaje się dzięki temu mocne i słabe punkty uczestników oraz dostrzega samorodnie rodzących się liderów.

Gra miejska uczy, że we współdziałaniu tkwi prawdziwa siła zespołu, który pracując razem może osiągnać znacznie więcej niż jako zbiór indywidualności. Szkolenia integracyjne oparte na grach plenerowych budują zrozumienie, sprawną komunikację, a także zaufanie pomiędzy członkami zespołu. Wszystko to odbywa się podczas świetnej zabawy i zwiedzania miasta, które skrywa wiele tajemnic.

Gry terenowe w przestrzeni miejskiej to połączenie rekreacji, zwiedzania, ćwiczenia logicznego myślenia oraz radzenia sobie w nietypowych sytuacjach wspólnie, w sposób kreatywny. Czy można wymarzyć sobie ciekawszą formę szkolenia, które uczy i bawi równocześnie?

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.