Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych

Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.

zdjęcie - Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych

Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych

Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu. Obecnie coraz mocniej stawia się na wspólne spędzanie czasu, podczas którego można lepiej się poznać, zrozumieć swoje mocne i słabe strony, a także doskonalić różne umiejętności. Zdecydowanie częsciej trafiają się zatem szkolenia integracyjne lub zabawy integracyjne niż zwykłe wyjazdy o imprezowym charakterze.

Istnieje również możliwość organizowania szkolenia outdoor. Co to takiego i dlaczego warto zainteresować się nimi w kontekście integracji pracowników w firmie?

Czym są i czym mogą być szkolenia outdoor?

Najprostsza i zupełnie bazowa definicja szkoleń outdoorowych mówi, że są to wszelkie zajęcia o charakterze szkoleniowym, mające na celu zintegrowanie zespołu, odbywające się na świeżym powietrzu.

W ramach tej definicji mieszczą się różne formy aktywności, zaliczające się do zajęć integracyjnych.

Może to być:

  • survival,
  • gry terenowe (również gry miejskie),
  • zajęcia sportowe,
  • zajęcia o charakterze paramilitarnym (np. strzelnica, paintball itp.).

Co dają szkolenia outdoor w integracji zespołu firmowego?

Każda z wymienionych form spędzania czasu zakłada wspólne wykonywanie zadań i dążenie do ściśle określonego celu jako zespół. Pozwala to znacznie lepiej poznać członków naszej firmowej ekipy, w dość nietuzinkowych warunkach. Dzięki temu zdecydowanie lepiej można zrozumieć mocne i słabe strony wszystkich uczestników. Często podczas takich niezobowiązujących zadań samoistnie wyłaniają się liderzy, którzy potrafią prowadzić zespół do celu, delegować zadania i układać plan działania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Outdoor to świetna metoda do stworzenia siatki powiązań oraz określenia ról w zespole dla wszystkich uczestników. Często pozwala on na zwiększenie kreatywności całego teamu oraz zwiększenie umiejętności poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań, co może być bardzo przydatne przy późniejszej pracy zespołu nad projektami firmowymi.

Nie można również zapominać, że dzięki zajęciom w plenerze można dodatkowo popracować nad kondycją fizyczną i spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu zamiast przy biurku. A przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.