Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych

Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.

Gamma - Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych


Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych

Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu. Obecnie coraz mocniej stawia się na wspólne spędzanie czasu, podczas którego można lepiej się poznać, zrozumieć swoje mocne i słabe strony, a także doskonalić różne umiejętności. Zdecydowanie częsciej trafiają się zatem szkolenia integracyjne lub zabawy integracyjne niż zwykłe wyjazdy o imprezowym charakterze.

Istnieje również możliwość organizowania szkolenia outdoor. Co to takiego i dlaczego warto zainteresować się nimi w kontekście integracji pracowników w firmie?

Czym są i czym mogą być szkolenia outdoor?

Najprostsza i zupełnie bazowa definicja szkoleń outdoorowych mówi, że są to wszelkie zajęcia o charakterze szkoleniowym, mające na celu zintegrowanie zespołu, odbywające się na świeżym powietrzu.

W ramach tej definicji mieszczą się różne formy aktywności, zaliczające się do zajęć integracyjnych.

Może to być:

  • survival,
  • gry terenowe (również gry miejskie),
  • zajęcia sportowe,
  • zajęcia o charakterze paramilitarnym (np. strzelnica, paintball itp.).

Co dają szkolenia outdoor w integracji zespołu firmowego?

Każda z wymienionych form spędzania czasu zakłada wspólne wykonywanie zadań i dążenie do ściśle określonego celu jako zespół. Pozwala to znacznie lepiej poznać członków naszej firmowej ekipy, w dość nietuzinkowych warunkach. Dzięki temu zdecydowanie lepiej można zrozumieć mocne i słabe strony wszystkich uczestników. Często podczas takich niezobowiązujących zadań samoistnie wyłaniają się liderzy, którzy potrafią prowadzić zespół do celu, delegować zadania i układać plan działania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!Outdoor to świetna metoda do stworzenia siatki powiązań oraz określenia ról w zespole dla wszystkich uczestników. Często pozwala on na zwiększenie kreatywności całego teamu oraz zwiększenie umiejętności poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań, co może być bardzo przydatne przy późniejszej pracy zespołu nad projektami firmowymi.

Nie można również zapominać, że dzięki zajęciom w plenerze można dodatkowo popracować nad kondycją fizyczną i spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu zamiast przy biurku. A przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.