Szkolenie przez zabawę, czyli co gry integracyjne wnoszą do grupy?

Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenie przez zabawę, czyli co gry integracyjne wnoszą do grupy?

Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych.

Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami, stworzyć podstawy zaufania oraz znacząco poprawić kouminikację w zespole, a to wszystko pod czujnym okiem trenera, który na koniec dokładnie analizuje z grupą wyniki wspólnego działania. Coraz większą popularnością cieszą się gry i zabawy integracyjne, które budują zaufanie, odkrywają liderów, a także pomagają wyrabiać dobre nawyki właściwej kultury pracy.

Zabawy integracyjne – różne formy wspólnego spędzania czasu

Współczesna integracja może się opierać na rozmaitych pomysłach. Organizatorzy wynajdują coraz ciekawsze i bardziej nietypowe rozwiązania, które nie dość, że dostarczają adrenaliny i dobrej zabawy, to na dodatek przynoszą wiele korzyści z zakresu doskonalenia umiejętności miękkich.
Wielką popularnością cieszą się na przykład rozmaite zabawy integracyjne w formie gier indoorowych, które często mogą mieć charakter typowo szkoleniowy. Czym się one wyróżniają?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie zaniechaj rozwoju swojego zespołu. Szkolenie team building pomoże Ci zintegrować i zmotywować pracowników. Zobacz też nasze szkolenia zarządzanie zespołem. Zapraszamy.

Gry szkoleniowe i ich cechy charakterystyczne – wyjazdy integracyjne dla firm w wersji edukacyjnej

Ćwiczenia i gry szkoleniowe to szeroki zbiór narzędzi, dzięki którym można stymulować grupę do intensywnej pracy. Definicja głosi, że są to zaplanowane działania o charakterze szkoleniowym, z wyznaczonym celem dydaktycznym, których realizacja często wychodzi poza jeden, utarty schemat. Oznacza to, że wcale nie musi być tylko jednego rozwiązania danej gry, a jej zakończenie zależy od kreatywności i jakości pracy uczestników.

Gra szkoleniowa musi mieć ściśle określony cel, często tworzony w oparciu o zjawisko rywalizacji i konfliktu. Dzięki temu zawodnicy mogą zmierzyć się z trudną sytuacją, pełną przeszkód i zawirowań. Drugą cechą gry są ściśle określone zasady działania, nad których przestrzeganiem czuwa trener-szkoleniowiec. Muszą być one dokładnie wyjaśnione na samym początku każdego ćwiczenia. Wśród nich znajduje się również tzw. zasada kończąca, po której następuje zakończenie gry oraz późniejsza analiza wyników.

Gry szkoleniowe wymagają od uczestników interakcji, zarówno między sobą, jak również z rekwizytami znajdującymi się w ramach świata gry. Zmusza to każdą z osób do aktywnego uczestnictwa, które prowadzi do rozwoju szeregu kompetencji.

Szkolenia integracyjne a zdobywanie kompetencji

To właśnie wspomnianymi kompetencjami odróżnia się gra integracyjna od zwykłej zabawy. Pozwala ona bowiem na rozwój intelektualny i emocjonalny pracowników oraz na doskonalenie ich pracy w zespole. Końcowa analiza wyników oraz wyciąganie wniosków, połączone z przeniesieniem ich na sytuację firmową, dają szansę na skuteczne doskonie konkretnych umiejętności, tak bardzo przydatnych w codziennych realiach służbowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.