Artykuł 67 prawa budowlanego – kiedy rozbiera się obiekty budowlane?

W branży budowlanej odpowiednie stosowanie właściwych przepisów prawa jest niezbędne. Nie dziwi więc fakt, że dobra jego znajomość jest konieczna dla wielu osób pracujących w tej właśnie branży. Przepisy te, podobnie zresztą jak w wielu innych dziedzinach dość szybko się zmieniają, więc co pewien czas konieczne jest aktualizowanie posiadanych wiadomości.

zdjęcie - (the_title())


Artykuł 67 prawa budowlanego - kiedy rozbiera się obiekty budowlane?

W branży budowlanej odpowiednie stosowanie właściwych przepisów prawa jest niezbędne. Nie dziwi więc fakt, że dobra jego znajomość jest konieczna dla wielu osób pracujących w tej właśnie branży.

Przepisy te, podobnie zresztą jak w wielu innych dziedzinach dość szybko się zmieniają, więc co pewien czas konieczne jest aktualizowanie posiadanych wiadomości, aby dzięki temu mieć pewność odpowiedniej interpretacji i stosowania norm prawnych.

Niektóre z przepisów ustawy prawo budowlane postrzegane są jako niezwykle istotne. Z pewnością zalicza się do nich artykuł 67 ustawy, który mówi o tym, kto i w jakich okolicznościach wydaje nakaz rozbiórki obiektu budowlanego.

Przepisy te, podobnie jak wiele innych ulegają ciągłym zmianom, co jest wynikiem konieczności dostosowania ich do obecnych czasów jak również rozwoju nowoczesnych technologii. Dobra znajomość tego właśnie i podobnych przepisów jest szczególnie przydatna przede wszystkim właścicielom firm rozbiórkowych, muszą oni bowiem wiedzieć jakie podstawy prawne mają świadczone przez nich usługi.

Dlatego też nie dziwi fakt, że szkolenia budownictwo, nawiązujące do bardzo różnych tematów związanych z tą właśnie branżą z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Kursy tego typu oferują możliwość zaznajomienia się z bardzo wieloma przepisami, w tym między innymi z ustawą prawo budowlane i odpowiednim jej stosowaniem. Jednakże takie tematy jak szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych również cieszy się dużą popularnością, żadna inwestycja budowlana nie może się bowiem rozpocząć bez odpowiedniego zestawienia planowanych kosztów.

Coraz więcej osób decyduje się także na zarządzanie nieruchomościami szkolenie bowiem pozwala poznać odpowiednie przepisy stosowane przy świadczeniu takich usług jak również najważniejsze, związane z tym zagadnienia. Rośnie bowiem ilość firm, które nie tylko zajmują się wznoszeniem budynków, ale również oferują zarządzanie nimi zgodnie z oczekiwaniami klienta jak również przepisami prawa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.