Bezpieczeństwo leków w transporcie – kto powinien o nie zadbać?

Leki wykorzystywane są w celach medycznych u osób w każdym wieku. Każdy z nas miał do czynienia z tymi produktami, ponieważ sięgamy po nie zazwyczaj, gdy stan naszego zdrowia ulega pogorszeniu.

zdjęcie - (the_title())


Bezpieczeństwo leków w transporcie - kto powinien o nie zadbać?

Leki wykorzystywane są w celach medycznych u osób w każdym wieku. Każdy z nas miał do czynienia z tymi produktami, ponieważ sięgamy po nie zazwyczaj, gdy stan naszego zdrowia ulega pogorszeniu. Rzadko zastanawiamy się jednak nad tym w jaki sposób są one produkowane i jak producenci dbają o ich jakość oraz nasze bezpieczeństwo.

Mało osób wie o tym jak ważnym etapem całego procesu produkcji leków jest ich transport. Leki oraz zawarte w nich substancje aktywne bardzo często wymagają spełnienia określonych warunków jeśli chodzi o temperaturę oraz inne warunki przechowywania, dlatego tak istotne jest dokładne zaplanowanie ich transportu, aby spełnić wszystkie wyznaczone przez producentów zalecenia.

Często słyszymy o tym, że do zanieczyszczenia lub uszkodzenia leku dochodzi w trakcie jego produkcji, dlatego tak wiele uwagi skupia się procesowi doszkalania personelu.

Pracownicy przechodzą odpowiednie kursy takie jak szkolenia mikrobiologia oraz szkolenie analiza ryzyka, które mają na celu zmniejszyć prawdopodobieństwo zaistnienia problematycznych sytuacji. Kto jednak odpowiedzialny jest za zagrożenia pojawiające się w trakcie transportu?

Jeśli chodzi o sam transport substancji wykorzystywanych do produkcji leków to w każdej firmie znaleźć możemy osoby odpowiedzialne za łańcuch dostaw substancji aktywnych. Są to pracownicy wyszkoleni w specjalny sposób, aby znać dokładnie wszystkie substancje i radzić sobie z organizacją ich przewozu.

Jeśli chodzi o transport samych leków to odpowiedzialność za ten etap spada na firmy transportowe współpracujące z daną fabryką. To właśnie pracownicy takiej firmy zobowiązani są do spełnienia wszystkich warunków mających wpływ na bezpieczne przetransportowanie leków, które mają trafić do klienta.

Tu najczęściej wykorzystywane są po prostu specjalne samochody, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej temperatury. Przewożenie już stworzonych leków często nie jest tak wymagający jak transport samych substancji aktywnych bez środków konserwujących.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.