Certyfikat rezydencji- dla obniżenia podatku

Certyfikat rezydencji nie jest prawnie wymagany, jednak warto się o niego starać, gdyż jego posiadanie niesie za sobą wiele ulg podatkowych. Jest to po prostu zaświadczenie o miejscu pobytu osoby fizycznej, tutaj rozumianej jako podatnik. Certyfikat wykorzystywany jest do celów podatkowych.

   
  Certyfikat rezydencji nie jest prawnie wymagany, jednak warto się o niego starać, gdyż jego posiadanie niesie za sobą wiele ulg podatkowych. Jest to po prostu zaświadczenie o miejscu pobytu osoby fizycznej, tutaj rozumianej jako podatnik. Certyfikat wykorzystywany jest do celów podatkowych.

  Kto wydaje certyfikat rezydencji?
  Certyfikaty rezydencji wydają organy właściwe danego państwa. Są to organy administracji podatkowej państwa rezydencji na wniosek podatnika, który chce skorzystać z ulg podatkowych. Niesie to ze sobą wiele zniżek np. polscy przedsiębiorcy nie muszą płacić podwójnego opodatkowania. Są także zwolnieni z dywident. Certyfikat rezydencji może wydać każdy kraj, co wcale nie oznacza, że polski urząd skarbowy go zaakceptuje. Tutaj musi on spełnić określone wymagania formalne.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce Szkolenie porusza aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe. Zapraszamy!

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Certyfikat rezydencji jest ważny przez 12 miesięcy od czasu jego wydania. Może on mieć stan faktyczny przeszły oraz oczywiście teraźniejszy, ale w żadnym wypadku nie może on mieć stanu przyszłego.

  Co powinien zawierać certyfikat rezydencji?

  Certyfikat musi posiadać miejsce zamieszkania rozumiane jako adres. Wymagany jest on w w przypadku osób fizycznych. Natomiast w przypadku osób prawnych konieczny jest adres, gdzie znajduje się siedziba firmy. Następnie na tym dokumencie musi znaleźć się data wystawienia oraz przez jaki okres certyfikat jest ważny.

  Oczywiście nie można zapomnieć o celu w jakim został wydany. W tym wypadku jest to cel podatkowy. Należy także powołać się na prawo, które reguluje możliwość uniknięcia podwójnego opodatkowania. Warto także pamiętać, aby nazwa organu właściwego do której zwraca się podatnik nie posiadała jakiegokolwiek błędu, gdyż w innym wypadku wniosek o wydanie certyfikatu zostanie odrzucony. Nie spełnia on wtedy wymagań formalnych.

  Dzięki certyfikatowi rezydencji obcokrajowcy mogą skorzystać z ulg podatkowych, które występują na terenie danego kraju. W przypadku Polski są oni zwolnienie z 20% ryczałtu, który w znaczny sposób zmniejsza opłacalność pracy na terenie kraju.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.