Co jest najważniejsze w zarządzaniu nieruchomościami?

Profesjonalne zarządzanie różnego rodzaju nieruchomościami polega na bieżącej obsłudze prawnej, księgowej i technicznej nieruchomości, co odbywa się poprzez administrowanie nią i zarządzanie pracami konserwacyjnymi i technicznymi. W ostatnim czasie zawód zarządcy nieruchomości zyskuje na popularności, zwłaszcza od stycznia 2014 r., kiedy został zderegulowany. W związku z powyższym wiele osób zadaje sobie jedno, podstawowe pytanie: „jak zarządzać nieruchomościami”? Czy też, co może nawet istotniejsze: „co jest najważniejsze w zawodzie zarządcy nieruchomości”?

 
Profesjonalne zarządzanie różnego rodzaju nieruchomościami polega na bieżącej obsłudze prawnej, księgowej i technicznej nieruchomości, co odbywa się poprzez administrowanie nią i zarządzanie pracami konserwacyjnymi i technicznymi.

W ostatnim czasie zawód zarządcy nieruchomości zyskuje na popularności, zwłaszcza od stycznia 2014 r., kiedy został zderegulowany. W związku z powyższym wiele osób zadaje sobie jedno, podstawowe pytanie: „jak zarządzać nieruchomościami”? Czy też, co może nawet istotniejsze: „co jest najważniejsze w zawodzie zarządcy nieruchomości”?

Funkcję zarządcy nieruchomości można pełnić na dwa sposoby: albo jako pracownik najemny, albo też jako samodzielny specjalista (co jest popularne w szczególności wśród osób, które prowadzą własną, małą lub średnią działalność gospodarczą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Całokształt przepisów związanych z najmem i zarządzaniem nieruchomościami zawarty w szkoleniu manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Podczas zarządzania nieruchomością absolutnie najważniejsze jest utrzymywanie stałego i poprawnego kontaktu z jej właścicielem, tak by w pełni spełniać wszelkiego rodzaju jego wymagania. Jest to absolutnie koniecznie, gdyż, niezależnie od wszystkiego, zarządzania przez pracownika lub przedsiębiorcę nieruchomość nie stanowi jego własności prywatnej, a profesja wykonywana jest, jako usługa dla osób trzecich.

Jak wspomniano, zarządzanie nieruchomością polega na jej obsłudze administracyjnej i utrzymywanie odpowiedniego stanu technicznego. Należy jednak pamiętać, iż zarządca nie jest uprawniony do podejmowania pewnych decyzji bez zgody właściciela np. z zakresu inwestycji w nieruchomość, o czym należy pamiętać. W przeciwnym razie zarządca naraża się na utratę pracy i konsekwencje finansowe z tytułu ewentualnego pozwu cywilnego. Zarządca posiada również obowiązek posiadania stosownego ubezpieczenia.

Mimo wszystko nie można się zrażać, zwłaszcza, że posada zarządcy nieruchomości jest posadą niezwykle ciekawą, pełną wyzwań, a przede wszystkim bardzo dobrze płatną. Stąd też liczne szkolenia w całym kraju, oferowane także w formie szkoleń internetowych, i niesłabnące zainteresowanie tym zawodem na rynku pracy w całej Polsce.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.