Co jest najważniejsze w zarządzaniu nieruchomościami?

Profesjonalne zarządzanie różnego rodzaju nieruchomościami polega na bieżącej obsłudze prawnej, księgowej i technicznej nieruchomości, co odbywa się poprzez administrowanie nią i zarządzanie pracami konserwacyjnymi i technicznymi. W ostatnim czasie zawód zarządcy nieruchomości zyskuje na popularności, zwłaszcza od stycznia 2014 r., kiedy został zderegulowany. W związku z powyższym wiele osób zadaje sobie jedno, podstawowe pytanie: „jak zarządzać nieruchomościami”? Czy też, co może nawet istotniejsze: „co jest najważniejsze w zawodzie zarządcy nieruchomości”?

   
  Profesjonalne zarządzanie różnego rodzaju nieruchomościami polega na bieżącej obsłudze prawnej, księgowej i technicznej nieruchomości, co odbywa się poprzez administrowanie nią i zarządzanie pracami konserwacyjnymi i technicznymi.

  W ostatnim czasie zawód zarządcy nieruchomości zyskuje na popularności, zwłaszcza od stycznia 2014 r., kiedy został zderegulowany. W związku z powyższym wiele osób zadaje sobie jedno, podstawowe pytanie: „jak zarządzać nieruchomościami”? Czy też, co może nawet istotniejsze: „co jest najważniejsze w zawodzie zarządcy nieruchomości”?

  Funkcję zarządcy nieruchomości można pełnić na dwa sposoby: albo jako pracownik najemny, albo też jako samodzielny specjalista (co jest popularne w szczególności wśród osób, które prowadzą własną, małą lub średnią działalność gospodarczą.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Całokształt przepisów związanych z najmem i zarządzaniem nieruchomościami zawarty w szkoleniu manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Podczas zarządzania nieruchomością absolutnie najważniejsze jest utrzymywanie stałego i poprawnego kontaktu z jej właścicielem, tak by w pełni spełniać wszelkiego rodzaju jego wymagania. Jest to absolutnie koniecznie, gdyż, niezależnie od wszystkiego, zarządzania przez pracownika lub przedsiębiorcę nieruchomość nie stanowi jego własności prywatnej, a profesja wykonywana jest, jako usługa dla osób trzecich.

  Jak wspomniano, zarządzanie nieruchomością polega na jej obsłudze administracyjnej i utrzymywanie odpowiedniego stanu technicznego. Należy jednak pamiętać, iż zarządca nie jest uprawniony do podejmowania pewnych decyzji bez zgody właściciela np. z zakresu inwestycji w nieruchomość, o czym należy pamiętać. W przeciwnym razie zarządca naraża się na utratę pracy i konsekwencje finansowe z tytułu ewentualnego pozwu cywilnego. Zarządca posiada również obowiązek posiadania stosownego ubezpieczenia.

  Mimo wszystko nie można się zrażać, zwłaszcza, że posada zarządcy nieruchomości jest posadą niezwykle ciekawą, pełną wyzwań, a przede wszystkim bardzo dobrze płatną. Stąd też liczne szkolenia w całym kraju, oferowane także w formie szkoleń internetowych, i niesłabnące zainteresowanie tym zawodem na rynku pracy w całej Polsce.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.