Co mówią przepisy o ekologii w firmach?

Czy jako firma musimy dzisiaj być eko? Co w zasadzie mówią przepisy w tej kwestii?Otóż prawo stawia w zasadzie sprawę bardzo jasno – tak, firmy jak najbardziej mają być eko. Jak dokładniej ma się to wyrażać? Przede wszystkim konieczne jest wpisanie się do BDO. Dalej, każda firma musi segregować odpady.

zdjęcie - (the_title())


Co mówią przepisy o ekologii w firmach?

Czy jako firma musimy dzisiaj być eko? Co w zasadzie mówią przepisy w tej kwestii?

Ochrona środowiska a firmy

Otóż prawo stawia w zasadzie sprawę bardzo jasno - tak, firmy jak najbardziej mają być eko. Jak dokładniej ma się to wyrażać? Przede wszystkim konieczne jest wpisanie się do BDO. Dalej, każda firma musi segregować odpady.

Warto tu zaznaczyć, że o ile w przypadku zwykłej np, księgowości sposób segregacji odpadów może nie jest bardzo skomplikowany, niemniej kiedy już rzecz dotyczy chociażby salonu kosmetycznego, to sprawa jest znacznie bardziej poważna.

Co tak naprawdę reguluje naszą konieczność bycia eko? Otóż jest to ustawa o odpadach. O czym tam dokładniej jest mowa? Otóż zasadniczo definiuje ona dokładnie, czym jest odpad oraz odpowiednio określa, jakie są rodzaje odpadów i co do nich w zasadzie należy.

Co więcej, powiedziane jest tak także jasno, że obecnie każdy zobligowany jest do segregowania śmieci, a firmy do rejestracji w BDO. To jeszcze jednak nie wszystko, bowiem wprowadzono także nowe regulacje odnośnie tego, co jest obecnie uznawane za odpad niebezpieczny. Dlatego wspomniano wcześniej o salonach kosmetycznych - okazuje się, że w myśl aktualnej nowelizacji ustawy, takie odpady jak najbardziej niestety są niebezpieczne i trzeba je w związku z tym odpowiednio utylizować.

Co więcej, taka utylizację trzeba odpowiednio dokumentować, chyba że wynajmujemy firmę, która robi to za nas. Wówczas jednak trzeba pamiętać o tym, że ta firma musi być z kolei udokumentowana, a konkretniej - wynajęcie jej.

Szkolenia z odpadów

Zasadniczo obecnie przeróżne kary za niedotrzymanie różnego rodzaju przepisów z zakresu dbania o środowisko będą na pewno coraz bardziej surowe. Dlatego też koniecznie trzeba zainwestować w gospodarka odpadami szkolenie tak, aby w sposób przystępny dowiedzieć się wszystkich informacji. Konieczna będzie tutaj także ochrona środowiska szkolenie oraz prawo wodne szkolenie - to obecnie są także pokrewne i bardzo istotne tematy, z którymi trzeba się zapoznać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.