Czas pracy w transporcie jako tematyka szkoleń

Przerwa w jeździe 9 godzin czy 11? Ile maksymalnie można kierować jednego dnia? To pytania, które zadaje sobie wielu kierowców zawodowych, zwłaszcza w sytuacji gdy wybierają się do innego kraju i nie mają w tym zakresie właściwej wiedzy. Dobrze więc, jeżeli zdecydują się na związane z tym tematem szkolenie czas pracy kierowców jest bowiem tym, co najczęściej kontrolują odpowiednie organy, takie jak Inspekcja Transportu Drogowego.

   

  Przerwa w jeździe 9 godzin czy 11? Ile maksymalnie można kierować jednego dnia? To pytania, które zadaje sobie wielu kierowców zawodowych, zwłaszcza w sytuacji gdy wybierają się do innego kraju i nie mają w tym zakresie właściwej wiedzy. Dobrze więc, jeżeli zdecydują się na związane z tym tematem szkolenie czas pracy kierowców jest bowiem tym, co najczęściej kontrolują odpowiednie organy, takie jak Inspekcja Transportu Drogowego.

  Uczestnictwo w tego typu szkoleniach pozwala na poznanie szeregu przepisów, tak samo krajowych jak też tych obowiązujących poza jego granicami. Okazuje się bowiem iż kierowca musi pamiętać o wielu kwestiach, aby nie naruszyć przepisów i nie narazić się na bardzo wysokie kary. Odpoczynek dzienny, nocny, w trakcie jazdy - to wszystko jest uregulowane prawnie oraz możliwe do sprawdzenia za pomocą zamontowanych w samochodach tachografów. Odpowiednie szkolenie pozwala na zapoznanie się z tematyką, zainteresowane osoby mogą bowiem znaleźć takie, które ogólnie traktuje o zagadnieniach związanych z czasem pracy kierowców jak również takie, które w sposób bardziej szczegółowy przybliża konkretny temat, na przykład przepisy międzynarodowe dotyczące tej kwestii.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są obowiązki i prawa stron umowy przewozu? Jak powinien przebiegać prawidłowy proces reklamacji w oparciu o prawo międzynarodowe? Jak skutecznie odpierać nieuzasadnione roszczenia?

  Szkolenie proces reklamacyjny i dochodzenie odszkodowań za utratę ładunku odpowie na powyższe pytania oraz pozwoli pogłębić i uaktualnić wiedzę na temat reklamacji szkód w międzynarodowym prawie przewozowym.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również następującymi obszarami szkoleniowymi:

  Czas pracy kierowców to także kwestia odpowiedniego ewidencjonowania wykonywanych przez niego czynności, co następnie przekłada się na właściwe rozliczanie. Jeżeli bowiem kierowca pracuje w nocy lub w święta, z tego tytułu powinien otrzymać odpowiedni dodatek pieniężny. Tak samo we właściwy sposób powinny być rozliczane delegacje w sytuacji, gdy kierujący dłuższy czas jest poza domem. Ten temat interesuje przede wszystkim osoby pracujące w działach finansowych i księgowych, które także chętnie uczestniczą w szkoleniach dotyczących czasu pracy kierowców zwłaszcza wtedy, gdy planowane są zmiany prawne.

  Dzięki temu bowiem mogą mieć pewność, że w ich pracy także nie zostanie popełniony żaden błąd. Firmy organizujące szkolenia starają się wychodzić naprzeciw potrzebom rynku i organizować je tak, aby jak najwięcej osób odniosło korzyść z uczestnictwa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.