Przerwa w jeździe 9 godzin czy 11? Ile maksymalnie można kierować jednego dnia? To pytania, które zadaje sobie wielu kierowców zawodowych, zwłaszcza w sytuacji gdy wybierają się do innego kraju i nie mają w tym zakresie właściwej wiedzy. Dobrze więc, jeżeli zdecydują się na związane z tym tematem szkolenie czas pracy kierowców jest bowiem tym, co najczęściej kontrolują odpowiednie organy, takie jak Inspekcja Transportu Drogowego.
Uczestnictwo w tego typu szkoleniach pozwala na poznanie szeregu przepisów, tak samo krajowych jak też tych obowiązujących poza jego granicami. Okazuje się bowiem iż kierowca musi pamiętać o wielu kwestiach, aby nie naruszyć przepisów i nie narazić się na bardzo wysokie kary. Odpoczynek dzienny, nocny, w trakcie jazdy - to wszystko jest uregulowane prawnie oraz możliwe do sprawdzenia za pomocą zamontowanych w samochodach tachografów. Odpowiednie szkolenie pozwala na zapoznanie się z tematyką, zainteresowane osoby mogą bowiem znaleźć takie, które ogólnie traktuje o zagadnieniach związanych z czasem pracy kierowców jak również takie, które w sposób bardziej szczegółowy przybliża konkretny temat, na przykład przepisy międzynarodowe dotyczące tej kwestii.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Jakie są obowiązki i prawa stron umowy przewozu? Jak powinien przebiegać prawidłowy proces reklamacji w oparciu o prawo międzynarodowe? Jak skutecznie odpierać nieuzasadnione roszczenia?
Szkolenie proces reklamacyjny i dochodzenie odszkodowań za utratę ładunku odpowie na powyższe pytania oraz pozwoli pogłębić i uaktualnić wiedzę na temat reklamacji szkód w międzynarodowym prawie przewozowym.
Uczestnicy tego szkolenia interesują się również następującymi obszarami szkoleniowymi:
Czas pracy kierowców to także kwestia odpowiedniego ewidencjonowania wykonywanych przez niego czynności, co następnie przekłada się na właściwe rozliczanie. Jeżeli bowiem kierowca pracuje w nocy lub w święta, z tego tytułu powinien otrzymać odpowiedni dodatek pieniężny. Tak samo we właściwy sposób powinny być rozliczane delegacje w sytuacji, gdy kierujący dłuższy czas jest poza domem. Ten temat interesuje przede wszystkim osoby pracujące w działach finansowych i księgowych, które także chętnie uczestniczą w szkoleniach dotyczących czasu pracy kierowców zwłaszcza wtedy, gdy planowane są zmiany prawne.
Dzięki temu bowiem mogą mieć pewność, że w ich pracy także nie zostanie popełniony żaden błąd. Firmy organizujące szkolenia starają się wychodzić naprzeciw potrzebom rynku i organizować je tak, aby jak najwięcej osób odniosło korzyść z uczestnictwa.