Czy excel służy tylko do pracy z liczbami?

Arkusz kalkulacyjny niemal każdemu przeciętnemu użytkownikowi kojarzy się z liczbami i wykorzystywaniem go do tego właśnie celu, czyli obliczeń. Nie jest to jednak jego wyłączne zastosowanie, gdyż ma o wiele więcej przydatnych funkcji.

zdjęcie - (the_title())


Czy excel służy tylko do pracy z liczbami?

Arkusz kalkulacyjny niemal każdemu przeciętnemu użytkownikowi kojarzy się z liczbami i wykorzystywaniem go do tego właśnie celu, czyli obliczeń. Nie jest to jednak jego wyłączne zastosowanie, gdyż ma o wiele więcej przydatnych funkcji.

Excel to doskonałe narzędzie w pracy, które może zauważalnie obniżyć koszty zakupu innych programów, gdyż staną się po prostu zbędne. Rozsądną decyzją będzie udanie się na dedykowane szkolenia excel, aby móc opanować podstawowe działanie programu i samodzielnie z niego korzystać.

Mała firma zyskuje program księgowy

W pracy Excel można wykorzystać do księgi przychodów oraz rozchodów, której prowadzenie jest proste i przejrzyste. W tym celu można wykorzystać arkusze dostępne w internecie, aby dosłownie w kilka minut rozpocząć zadanie. Małym minusem może być jedynie niezbyt inteligentne autouzupełnianie. Jego przydatność jednak dotyczy tylko stałych klientów. W przypadku małych firmy rozliczającej do kilkudziesięciu faktur miesięcznie sprawdza się znakomicie.

Jednolity Plik Kontrolny

Excel jest bardzo dobrym narzędziem do przygotowania JPK. Ponadto Ministerstwo Finansów wręcz udostępnia go, aby wypełnić JPK (oczywiście mamy do wyboru w internecie także inne arkusze). To zdecydowanie obniża koszty zakupy innego oprogramowania dla firm. To kolejny powód, dla którego warto przejść szkolenia excel.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Praktyczne szkolenia komputerowe usprawniające pracę w programach takich jak: excel, word

Zobacz:Raport dla przełożonego

Każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z korporacją, wie, jak tworzy się raporty w Excelu w mniejszym lub większym stopniu. Ogromna ilość funkcji matematycznych lub też finansowych pomocna jest w konstruowaniu profesjonalnego raportu na praktycznie każdy temat.

Centrum prognostyczne

Prognozowanie gospodarcze jest nieskończonym tematem i tak naprawdę zdecydowana większość modeli będzie trudnym tematem do opanowania, ale na przyszłość warto pamiętać o tym, iż Excel spisuje się świetnie również i w tym celu. W przypadku niewielkiej nawet ilości danych możemy przy zalewie paru kliknięciach dostosować prawidłową linię trendu oraz oszacować jakość modelu w stopniu podstawowym.

Przyglądając się funkcjom Excela, da się zauważyć, iż doskonale zastępuje wiele drogich innych programów księgowych. Dlatego też excel w HR oraz działach pobocznych daje możliwość szybkich obliczeń, oraz zapewnia wydajność analizy sporych zbiorów dzięki tabelom. Tworzenie przejrzystych raportów oraz wykonywanie innych zadań nie sprawi żadnego problemu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.