Czy małe firmy będą płacić kary za produkowanie śmieci?

Wiele małych firm ma wątpliwości, czy będą płacić karę za produkowanie śmieci. Małe firmy często nie są wystarczająco doinformowane w zmianach w polskim prawie choćby ze względu na swoją specyfikę i częstokroć brak zatrudnionych specjalistów prawnych.

zdjęcie - (the_title())


Czy małe firmy będą płacić kary za produkowanie śmieci?

Wiele małych firm ma wątpliwości, czy będą płacić karę za produkowanie śmieci. Małe firmy często nie są wystarczająco doinformowane w zmianach w polskim prawie choćby ze względu na swoją specyfikę i częstokroć brak zatrudnionych specjalistów prawnych.

Według ekspertów, małym firmom nie będą grozić kary za produkowanie śmieci - ponieważ produkują je na znacznie mniejszą skalę, niż wielkie przedsiębiorstwa i koncerny, a utylizacja i zarządzanie odpadami przebiega znacznie sprawniej, jeśli produkowanych odpadów jest znacznie mniej.

Jeśli Twoja firma należy do małych firm i zastanawiasz się, czy aby na pewno unikniesz wysokich kar za niewłaściwe gospodarowanie odpadami - gospodarka odpadami szkolenie Warszawa może być czymś w sam raz dla Ciebie.

To szkolenie pomoże Ci zastanowić się, czy musisz stosować się do najnowszych zmian w ustawie o odpadach, czy też Twoja firma jest zwolniona z takiego obowiązku. Przy okazji, odświeżysz wiedzę z metod ochrony środowiska, jeśli udasz się na ochrona środowiska szkolenie. Dla niewielkich firm znaczenie może mieć też nowelizacja ustawy prawo wodne 2019 - regulująca zasady ochrony środowiska zwłaszcza w zbiornikach wodnych.

Ustawa o odpadach w 2020 roku też się zmienia i wchodzą nowe przepsy, które będą miały na celu wypromowanie ewidencjonowania online zarządzania odpadami - będzie to ułatwiało kontrolę odpowiednim instytucjom, a z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi przyniesie też łatwość w poruszaniu się w gąszczu przepisów prawnych przedsiębiorcom, których przepisy te bezpośrednio dotyczą.

Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego z nas i mimo kontrowersji ze strony rządu polskiego, warto jest przyjrzeć się, jak inne kraje, w tym zwłaszcza skandynawskie, dbają o swoje środowisko nie tylko dla obecnych pokoleń, ale także dla przyszłych.

Niezależnie więc od tego, czy kary będą nakładane na małe firmy za produkowanie śmieci czy nie, warto jest wyrobić w sobie odpowiednie nawyki dla utrzymania środowiska w jak najlepszym stanie z myślą o przyszłych pokoleniach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.