Czy małe firmy będą płacić kary za produkowanie śmieci?

Wiele małych firm ma wątpliwości, czy będą płacić karę za produkowanie śmieci. Małe firmy często nie są wystarczająco doinformowane w zmianach w polskim prawie choćby ze względu na swoją specyfikę i częstokroć brak zatrudnionych specjalistów prawnych.

29 stycznia 2020
zdjęcie - Czy małe firmy będą płacić kary za produkowanie śmieci?

Czy małe firmy będą płacić kary za produkowanie śmieci?

Wiele małych firm ma wątpliwości, czy będą płacić karę za produkowanie śmieci. Małe firmy często nie są wystarczająco doinformowane w zmianach w polskim prawie choćby ze względu na swoją specyfikę i częstokroć brak zatrudnionych specjalistów prawnych.

Według ekspertów, małym firmom nie będą grozić kary za produkowanie śmieci - ponieważ produkują je na znacznie mniejszą skalę, niż wielkie przedsiębiorstwa i koncerny, a utylizacja i zarządzanie odpadami przebiega znacznie sprawniej, jeśli produkowanych odpadów jest znacznie mniej.

Jeśli Twoja firma należy do małych firm i zastanawiasz się, czy aby na pewno unikniesz wysokich kar za niewłaściwe gospodarowanie odpadami - gospodarka odpadami szkolenie Warszawa może być czymś w sam raz dla Ciebie.

To szkolenie pomoże Ci zastanowić się, czy musisz stosować się do najnowszych zmian w ustawie o odpadach, czy też Twoja firma jest zwolniona z takiego obowiązku. Przy okazji, odświeżysz wiedzę z metod ochrony środowiska, jeśli udasz się na ochrona środowiska szkolenie. Dla niewielkich firm znaczenie może mieć też nowelizacja ustawy prawo wodne 2019 - regulująca zasady ochrony środowiska zwłaszcza w zbiornikach wodnych.

Ustawa o odpadach w 2020 roku też się zmienia i wchodzą nowe przepsy, które będą miały na celu wypromowanie ewidencjonowania online zarządzania odpadami - będzie to ułatwiało kontrolę odpowiednim instytucjom, a z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi przyniesie też łatwość w poruszaniu się w gąszczu przepisów prawnych przedsiębiorcom, których przepisy te bezpośrednio dotyczą.

Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego z nas i mimo kontrowersji ze strony rządu polskiego, warto jest przyjrzeć się, jak inne kraje, w tym zwłaszcza skandynawskie, dbają o swoje środowisko nie tylko dla obecnych pokoleń, ale także dla przyszłych.

Niezależnie więc od tego, czy kary będą nakładane na małe firmy za produkowanie śmieci czy nie, warto jest wyrobić w sobie odpowiednie nawyki dla utrzymania środowiska w jak najlepszym stanie z myślą o przyszłych pokoleniach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.