Czy znajomość Excela jest w dzisiejszych czasach konieczna?

Starając się o pracę często wpisujemy w CV liczne umiejętności, które w rzeczywistości nie są nam aż tak bliskie, jak sugerujemy. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest umiejętność obsługi Excela.

Gamma - Czy znajomość Excela jest w dzisiejszych czasach konieczna?


Czy znajomość Excela jest w dzisiejszych czasach konieczna?

Starając się o pracę często wpisujemy w CV liczne umiejętności, które w rzeczywistości nie są nam aż tak bliskie, jak sugerujemy. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest umiejętność obsługi Excela.

Dlatego też warto nadrobić te zaległości i zapisać się na szkolenie ms word i Excel, bo poprawi to nasze notowania na rynku pracy. Z kolei osoby niemające w planach zmiany pracy odczują wzrost wydajności i większą efektywność swoich poczynań w pracy biurowej.

Mając te umiejętności, na pewno poprawi się nasza pozycja w walce z innymi kandydatami. Warto jednocześnie sobie zdać sprawę z tego, że Excel jest znacznie szerszym program niż tylko kreacja arkuszy. Najogólniej rzecz ujmując, jest to świetny program do rozwiązywania problemów.

Z kolei same zalety tej aplikacji to przede wszystkim schematyczność i intuicyjność, co poprawia optymalizację naszej pracy. Na dodatek trafność obliczeń jest często wyższa niż innymi sposobami. Excel jest też wysoce uniwersalnym programem, ponieważ korzysta z niego szereg firm. Tym samym obsługa identycznych projektów może przebiegać na wielu stacjach roboczych.

Gdzie sprawdzą się umiejętności obsługi Excela?

Excel to program, który z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu branżach. Można tu wymienić w ramach przykładu takie branże jak np. sprzedaż, developing, marketing czy finanse.
Zatem jest więc to przydatna umiejętność i tym samym szkolenie excel zaawansowany na pewno poprawiłoby nasz status zawodowy.

Czy warto uczyć się obsługi tego programu?

Jest to w zasadzie pytanie retoryczne, ponieważ jak już zostało wspomniane program, ten zapewni nam niemały skok w górę na drabince korporacyjnej. Dodatkowo praca, jaką jesteśmy w stanie wykonać przy pomocy zaawansowanych technik związanych z obsługą Excela zajmie nam mniej czasu.

Jak podnieść swoje kwalifikacje?

Na rynku jest sporo różnych szkoleń i kursów. Część z nich można wykonać w domu, a inne są stacjonarne. Czasem opłacamy je sami, a w części przypadków wysyła na nie pracodawca.

Poziom dostosować możemy również do swoich potrzeb, bo jednemu wystarczy poziom podstawowy, a inny będzie chciał udać się na szkolenie tabele przestawne. W przypadku początkujących nie są wskazane szkolenia online i podręczniki.

Znacznie więcej zyskamy na obecności nauczyciela, zadając mu pytania w razie potrzeby. Osoby doświadczone mogą już częściej korzystać ze szkoleń online, bo nie jest wymagana w ich przypadku aż tak częsta obecność nauczyciela.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.