Czym jest deklaracja intrastat i jakie ma znaczenie w transporcie?

Intrastat – to słowo, które zdecydowanie powinie znać absolutnie każdy przedsiębiorca, który działa w zakresie handlu międzynarodowego Unii Europejskiej do czego w zasadzie to pojęcie się odnosi? Co można o nim powiedzieć?

zdjęcie - (the_title())


Czym jest deklaracja intrastat i jakie ma znaczenie w transporcie?

Intrastat - to słowo, które zdecydowanie powinie znać absolutnie każdy przedsiębiorca, który działa w zakresie handlu międzynarodowego Unii Europejskiej do czego w zasadzie to pojęcie się odnosi? Co można o nim powiedzieć? Co to jest deklaracja Intrastat? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Szkolenia intrastat 2016 - najważniejsza inwestycja

Na początek trzeba jednak w ogóle powiedzieć co nieco o szkoleniach z tego zakresu - są one naprawdę bowiem bardzo istotne. Handel międzynarodowy co roku się odrobinę zmienia a zasady dezaktualizują i aktualizują ponownie.

Kary zaś za nietrzymanie się zasad zawartych w Intrastat, Incoterms czy też ADR są naprawdę bardzo wysokie i zupełnie nieproporcjonalne często do zapomnianej drobnostki. W związku z tym naprawdę opłaca się inwestować w profesjonalne szkolenia.

Na pierwszym miejscu można tu wymienić właśnie szkolenie Instrastat 2016. Zaraz potem zdecydowanie także każdemu przedsiębiorcy przyda się również szkolenie Incoterms oraz szkolenie ADR 2019, tym bardziej, że to właśnie w zakresie transportu substancji niebezpiecznych planowane są największe zmiany.

Intrastat - najważniejsze informacje

Jak to jednak jest w ogóle z tym Intrastat? Otóż zasady te miały na celu zmniejszenie wszelkich formalności na granicy oraz ułatwienie przedsiębiorcom handlu międzynarodowego w obrębie Unii Europejskiej.

Generalnie zatem wyszczególnione zostały dwa progi. Mamy tutaj próg szczegółowy oraz próg podstawowy. Próg podstawowy wynosi obecnie 4 miliony dla przywozu oraz 2 miliony dla wywozu.

Standardowo jeśli przedsiębiorca przekroczy ten próg zobowiązany jest do przedstawienia właściwej deklaracji Instrastat. Czego ona tak w zasadzie dotyczy? Otóż deklaracja ta odnosi się w zasadzie po prostu do podania konkretnych danych dotyczących rodzaju przewożonego towaru, jego ilości, ceny itp.

Więcej informacji można w tym zakresie uzyskać korzystając ze wspomnianego wcześniej szkolenia. W przypadku przekroczenia progu szczegółowego wynoszącego dla przywozu 65 mln złotych a dla wywozu 108 milionów konieczne jest podanie jeszcze bardziej szczegółowych informacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.