SIMSTAT jest to system prowadzący analizę statystyczną i bootstrapping, który wykorzystuje również funkcje wyjściowe. Jest to przydatny program komputerowy o niezwykle szerokich możliwościach, który ułatwi prezesom różnorodnych instytucji, fundacji, stowarzyszeń, czy przedsiębiorstw prowadzenie statystyk i wykonywanie różnego typu analiz, które są niezbędne do rozliczeń i przekazywania stosownych informacji instytucjom publicznym, jak i różnego rodzaju urzędom Unii Europejskiej.
Program ten będzie z pewnością narzędziem zwiększającym efektywność działań i oszczędzającym czas.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Uczestnictwu w szkoleniu ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
daje możliwość sprawnej analizy i syntezy danych – w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb uczestnika i firmy.
Uczestników tego szkolenia interesują również:
Simstat wykracza poza zwykłą analizę statystyczną. Oferuje funkcje zarządzania danymi wyjściowymi, których nie ma żaden inny program, a także własny język skryptowy do automatyzacji analizy statystycznej i pisania małych aplikacji, interaktywnych samouczków z funkcjami multimedialnymi, a także systemów do przeprowadzania wywiadów wspomaganych komputerowo.
Simstat obsługuje i wspiera nie tylko dane liczbowe i jakościowe, daty i krótkie zmienne alfanumeryczne, ale także zmienne dotyczące notatek i dokumentów, pozwalające na przechowywanie w tych samych plikach projektu odpowiedzi na pytania otwarte, transkrypcje wywiadów, pełne raporty i tym podobne.
Ponieważ wszystkie narzędzia systemu Provalis Research dzielą ten sam format pliku, można łatwo przeprowadzić analizę statystyczną danych liczbowych i jakościowych za pomocą systemu Simstat.
Można również wykonać kodowanie jakościowe na zapisanych dokumentach za pomocą podsystemu QDA Miner lub zastosować zaawansowane funkcje analizy treści i eksploracji tekstu WordStat na tych samych dokumentach.
Co więcej, należy zauważyć, iż współistnienie danych liczbowych, jakościowych i tekstowych w tym samym pliku danych daje wyjątkową i niepowtarzalną zdolność do badania zależności między zmiennymi numerycznymi i tekstowymi lub porównywania jakościowych kodowań, jak również kategorii treści między podgrupami poszczególnych danych wprowadzonych w systemie informatycznym.