Czym są progi statystyczne w intrastat?

Intrastat to zdecydowanie bardzo ważny system, z którym będzie musiał zapoznać się absolutnie każdy przedsiębiorca, który będzie chciał rozszerzyć zakres swojej firmy na rynki zagraniczne. Co to dokładniej jest?

zdjęcie - (the_title())


Czym są progi statystyczne w intrastat?

Intrastat to zdecydowanie bardzo ważny system, z którym będzie musiał zapoznać się absolutnie każdy przedsiębiorca, który będzie chciał rozszerzyć zakres swojej firmy na rynki zagraniczne. Co to dokładniej jest? Jak zdobyć konkretną wiedzę z tego zakresu? Czym są w ogóle progi statystyczne w Intrastat? O tym właśnie będzie mowa poniżej...

Intrastat - najważniejsze informacje

Zacznijmy od rzeczy niejako najważniejszej a mianowicie od tego, czym w ogóle jest ten Intrastat. Otóż generalnie rzecz ujmując jednym z założeń Unii Europejskiej jest właśnie to, aby jak najbardziej otworzyć granice.

Siłą rzeczy zatem nie mogło to być żadnego problemu z deklaracjami celnymi, z trudną odprawą celna. Chodziło o to, aby właśnie wszelkie tego typu procedury uprościć. Dlatego powstał system Intrastat, czyli system statystyki handlu towarami pomiędzy poszczególnymi krajami Unii Europejskiej.

Progi w Intrastat

W Instrastat zasadniczo obowiązują dwa główne progi. Pierwszy z nich to próg podstawowy. W momencie kiedy wartość eksportowanego albo importowanego towaru będzie wynosiła więcej, przedsiębiorca zobowiązany jest do przekazania podstawowych danych o obrotach.

Generalnie w 2019 roku wynosił on dla przywozu cztery miliony złotych zaś dla wywozu dwa miliony złotych. Z kolei próg szczegółowy wynosi odpowiednio dla przywozu i wywozu 65 milionów złotych oraz 108 milionów złotych. Zasadniczo powyżej tego progu przedsiębiorca zobowiązany jest podać bardziej szczegółowe informacje.

Szkolenia intrastat 2016 - najważniejsza inwestycja

Jakie jednak dokładnie będą to dokumenty oraz co trzeba na nich w zasadzie podać? Takie informacje będą już zawierały się na szkoleniiu incoterms 2012, w które koniecznie trzeba zainwestować chcąc rozpocząć prowadzenie handlu międzynarodowego.

Warto jeszcze zainwestować w szkolenie incoterms, szkolenie ADR 2019. Pierwsza część szkolenia tutaj odnosi się do międzynarodowych zasad handlu, druga zaś - bardzo istotna- do przewozu substancji niebezpiecznych. Obydwie powinny być przez nas znane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.