Czym zajmuje się kosmetolog?

Kosmetolog to zawód, który często mylony jest z kosmetyczką. Jednakże wykonujące go osoby wykonują nieco inne czynności. Przede wszystkim kosmetolog zajmuje się nie tylko odpowiednią pielęgnacją cery, także w stanach chorobowych, ale również ma możliwość tworzenia receptur nowych kosmetyków czy nadzorowania procesu ich produkcji.

zdjęcie - (the_title())


Czym zajmuje się kosmetolog?

Kosmetolog to zawód, który często mylony jest z kosmetyczką. Jednakże wykonujące go osoby wykonują nieco inne czynności. Przede wszystkim kosmetolog zajmuje się nie tylko odpowiednią pielęgnacją cery, także w stanach chorobowych, ale również ma możliwość tworzenia receptur nowych kosmetyków czy nadzorowania procesu ich produkcji. Szczególnie te dwa ostatnie zadanie odróżniają ten zawód od zawodu kosmetyczki.

Kosmetolog przeprowadza również badania kosmetyków aby sprawdzić, czy mają one wskazane przez producenta cechy oraz czy nie wywołują objawów ubocznych. Takie badania realizowane są zarówno w procesie opracowywania nowych receptur jak też bardzo często w procesie produkcji kosmetyków dla sprawdzenia, czy zachowane zostały wszelkie obowiązujące takie produkty normy.

Istotnym procesem w czasie produkcji kosmetyków jest między innymi łańcuch dostaw substancji czynnych, który także musi być odpowiednio nadzorowany. To także czynność, którą bez problemu może zajmować się kosmetolog.

Osoby z takim wykształceniem mogą także prowadzić szkolenia z kosmetyki, szczególnie gdy mowa o zapoznawaniu kursantów z nowymi produktami czy też nowymi urządzeniami stosowanymi na rynku kosmetycznym.

Obecnie jednak kosmetolodzy sami równie często biorą udział w specjalnie dla nich organizowanych szkoleniach, które mają ich zapoznać z nowościami. Dzięki temu bowiem mogą poszerzać swoją wiedzę i znacznie lepiej wykonywać swoje obowiązki. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku jest coraz więcej firm, zajmujących się profesjonalną organizacją szkoleń tego typu.

Niezwykle często zlecającymi ich przeprowadzenie są firmy, które widzą w nich szansę na rozwój pracowników jak również idący w ślad za tym rozwój całej firmy. W takim przypadku zazwyczaj program szkoleń jest układany bardzo indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby firmy i zakres jej działalności.

Ponadto całe szkolenie w takiej sytuacji najczęściej przeprowadza się w siedzibie firmy, co znacznie ułatwia pracownikom udział w nich bez straty wolnego czasu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.