Dobre szkolenia z prawa pracy

Uczestniczenie w szkoleniu ma sens jedynie w przypadku, kiedy pozwala ono na zdobycie wyczerpującej wiedzy w danym zakresie. Podobnie jest ze szkoleniami w zakresie prawa pracy. W jaki sposób wybrać odpowiednie?

zdjęcie - (the_title())

Dobre szkolenia z prawa pracy


Szkolenia z prawa pracy powinny być oczywiście dopasowane do konkretnych potrzeb, tzn. należy zwrócić uwagę na ich dokładną tematykę i szczegółowość. Istotny jest także czas trwania oraz liczba uczestników.

Można zwrócić uwagę, czy po zakończeniu szkolenia przewidziane jest sprawdzenie wiedzy zdobytej przez uczestników.

Bardzo istotne jest również, kto prowadzi tego typu zajęcia. Na pewno takie zadanie musi być powierzone osobie kompetentnej, która będzie nie tylko w stanie przekazać niezbędne informacje, ale także odpowiedzieć na pytania uczestników. W przypadku osób prowadzących takie szkolenia ważna jest wiedza teoretyczna, ale także praktyczna.

Dla niektórychUczestniczenie w szkoleniu ma sens jedynie w przypadku, kiedy pozwala ono na zdobycie wyczerpującej wiedzy w danym zakresie. Podobnie jest ze szkoleniami w zakresie prawa pracy.

W jaki sposób wybrać odpowiednie?

Prawo pracy szkolenia powinny być oczywiście dopasowane do konkretnych potrzeb, tzn. należy zwrócić uwagę na ich dokładną tematykę i szczegółowość. Istotny jest także czas trwania oraz liczba uczestników. Można zwrócić uwagę, czy po zakończeniu szkolenia przewidziane jest sprawdzenie wiedzy zdobytej przez uczestników.

Bardzo istotne jest również, kto prowadzi tego typu zajęcia. Na pewno takie zadanie musi być powierzone osobie kompetentnej, która będzie nie tylko w stanie przekazać niezbędne informacje, ale także odpowiedzieć na pytania uczestników. W przypadku osób prowadzących takie szkolenia ważna jest wiedza teoretyczna, ale także praktyczna.

Dla niektórych bardziej szczegółowych zagadnień, np. dotyczących ustalania harmonogramów i grafików pracy, praktyczne doświadczenie jest bardzo przydatne. Dodatkowo praktycy znają wiele przykładów zaczerpniętych z życia. Używanie takich przykładów jest bardzo dobrym sposobem na przekazanie wiedzy w przystępnej i zrozumiałej formie.

Podstawową kwestią jest tematyka zajęć, np. czas pracy szkolenie jest doskonałym źródłem wiedzy dla osób zajmujących się planowaniem i ewidencją czasu pracy. Dostępne są także szkolenia dotyczące innych szczegółowych kwestii, np. urlopów oraz wynagrodzeń.

Oczywiście należy również sprawdzić do kogo skierowane jest dane szkolenie, na przykład jaki powinien być poziom wiedzy uczestników - zajęcia mogą być przygotowane dla początkujących lub dla osób, które mają już dosyć szeroko wiedzę dotyczącą omawianych zagadnień.

Kurs może obejmować dane zagadnienia lub jedynie aktualne zmiany w prawie, które ich dotyczą. Wybór takich kursów i warsztatów jest bardzo duży, dlatego warto dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą i wybrać szkolenie, które zostanie przeprowadzone na odpowiednim poziomie merytorycznym.

Bardziej szczegółowych zagadnień, np. dotyczących ustalania harmonogramów i grafików pracy, praktyczne doświadczenie jest bardzo przydatne. Dodatkowo praktycy znają wiele przykładów zaczerpniętych z życia.

Używanie takich przykładów jest bardzo dobrym sposobem na przekazanie wiedzy w przystępnej i zrozumiałej formie.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Rozwikłaj zagadnienia związane z ochrona danych osobowych w dziale kadr i HR. Dowiedz się jak planować, rozliczać i zarządzać czasem pracy w działach zmianowych. Efektywnie zarządzaj zasobami ludzkimi. Dowiedz się jak planować i rozliczać czas pracy w obecnym roku. Zobacz też: Gamma. Firma szkoleniowa roku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.