Jakie są warunki dostawy regulowane przez INCOTERMS?

Formuły incoterms to formuły wyznaczające zasady transportu produktu. Oceniają one w jakim stopniu i do jakiego momentu odpowiada sprzedający, a do jakiego momentu odpowiada klient. Można je podzielić na dwie główne grupy tj. formuły odnoszące się do wszystkich rodzajów transportu, a także odnoszące się do transportu wodnego. 

     
    Formuły handlowe incoterms to formuły wyznaczające zasady transportu produktu. Oceniają one w jakim stopniu i do jakiego momentu odpowiada sprzedający, a do jakiego momentu odpowiada klient. Można je podzielić na dwie główne grupy tj. formuły odnoszące się do wszystkich rodzajów transportu, a także odnoszące się do transportu wodnego.

    W pierwszej grupie wyróżniamy szereg formuł, które będą określały warunki przewozu. Wśród nich możemy wyróżnić EXW, czyli formułę, która w prost sposób określa, sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności, jak i nie bierze udziału w transporcie produktu. Innymi słowy cała odpowiedzialność spada na klienta, który to organizuje zasady.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

    Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

    • incoterms 2010
    • szkolenie incoterms
    • reguły incoterms 2010
    • formuły handlowe incoterms
    • formuły handlowe incoterms 2010


    Kolejną formułą jest FCA, w której to przewoźnik/sprzedający umawia się z klientem do jakiego miejsca będzie dostarczony produkt, jednakże rozłądunek mający miejsce w terminalu będzie pokrywany na koszt kupującego. Inną sytuacją jest formuła DAT, która zapewnia kupującemu bezpłatny dowóz i rozładunek produktu w terminalu. Odmianami DAT są formuły DAP i DDP, z czego pierwsza zapewnia dostarczenie do wybranego miejsca przez kupującego, bez rozładunku, zaś druga.

    Wśród formuł incoterms wyróżniamy także CIP, gdzie koszty transportu i ubezpieczenia pokrywa płacący; CPT – gdzie sprzedający dostarcza towar przewoźnikowi i od tej chwili cała odpowiedzialność spada na kupującego, włącznie z ryzykiem jak i pokryciem kosztów. Transport wodny ma trochę odmienne formuły, wśród których możemy wyróżnić m. in. FAS czyli formułę w której kupujący odpowiada za zorganizowanie całego transportu.

    Inną wersją jest FOB, będący wymuszeniem na sprzedającym dostarczenia towaru na wyznaczony statek. Ponadto mamy jeszcze CFR i CIF, które odpowiednio oznaczają: pierwsze z nich - dostarczenie przez sprzedającego produktu do określonego portu i załadunek na statek, a drugie poszerza wcześniejszy zakres o wykupienie ubezpieczenia.

    Formuły Incoterms 2010 to wyznaczniki zgodnie z którymi można regulować zasady handlu zagranicznego. Ważne jest to, że każda z formuła działa osobno i niezależnie od siebie, dlatego też nie można ich łączyć.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami

    Sprawdź jakie szkolenia online oferujemy:

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
    Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
    Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
    Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
    Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza