Jakie są warunki dostawy regulowane przez INCOTERMS?

Formuły incoterms to formuły wyznaczające zasady transportu produktu. Oceniają one w jakim stopniu i do jakiego momentu odpowiada sprzedający, a do jakiego momentu odpowiada klient. Można je podzielić na dwie główne grupy tj. formuły odnoszące się do wszystkich rodzajów transportu, a także odnoszące się do transportu wodnego. 

   
  Formuły handlowe incoterms to formuły wyznaczające zasady transportu produktu. Oceniają one w jakim stopniu i do jakiego momentu odpowiada sprzedający, a do jakiego momentu odpowiada klient. Można je podzielić na dwie główne grupy tj. formuły odnoszące się do wszystkich rodzajów transportu, a także odnoszące się do transportu wodnego.

  W pierwszej grupie wyróżniamy szereg formuł, które będą określały warunki przewozu. Wśród nich możemy wyróżnić EXW, czyli formułę, która w prost sposób określa, sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności, jak i nie bierze udziału w transporcie produktu. Innymi słowy cała odpowiedzialność spada na klienta, który to organizuje zasady.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

  Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010


  Kolejną formułą jest FCA, w której to przewoźnik/sprzedający umawia się z klientem do jakiego miejsca będzie dostarczony produkt, jednakże rozłądunek mający miejsce w terminalu będzie pokrywany na koszt kupującego. Inną sytuacją jest formuła DAT, która zapewnia kupującemu bezpłatny dowóz i rozładunek produktu w terminalu. Odmianami DAT są formuły DAP i DDP, z czego pierwsza zapewnia dostarczenie do wybranego miejsca przez kupującego, bez rozładunku, zaś druga.

  Wśród formuł incoterms wyróżniamy także CIP, gdzie koszty transportu i ubezpieczenia pokrywa płacący; CPT – gdzie sprzedający dostarcza towar przewoźnikowi i od tej chwili cała odpowiedzialność spada na kupującego, włącznie z ryzykiem jak i pokryciem kosztów. Transport wodny ma trochę odmienne formuły, wśród których możemy wyróżnić m. in. FAS czyli formułę w której kupujący odpowiada za zorganizowanie całego transportu.

  Inną wersją jest FOB, będący wymuszeniem na sprzedającym dostarczenia towaru na wyznaczony statek. Ponadto mamy jeszcze CFR i CIF, które odpowiednio oznaczają: pierwsze z nich - dostarczenie przez sprzedającego produktu do określonego portu i załadunek na statek, a drugie poszerza wcześniejszy zakres o wykupienie ubezpieczenia.

  Formuły Incoterms 2010 to wyznaczniki zgodnie z którymi można regulować zasady handlu zagranicznego. Ważne jest to, że każda z formuła działa osobno i niezależnie od siebie, dlatego też nie można ich łączyć.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami

  Sprawdź jakie szkolenia online oferujemy:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.