Jakie są warunki dostawy regulowane przez INCOTERMS?
Formuły incoterms to formuły wyznaczające zasady transportu produktu. Oceniają one w jakim stopniu i do jakiego momentu odpowiada sprzedający, a do jakiego momentu odpowiada klient. Można je podzielić na dwie główne grupy tj. formuły odnoszące się do wszystkich rodzajów transportu, a także odnoszące się do transportu wodnego.
Formuły handlowe incoterms to formuły wyznaczające zasady transportu produktu. Oceniają one w jakim stopniu i do jakiego momentu odpowiada sprzedający, a do jakiego momentu odpowiada klient. Można je podzielić na dwie główne grupy tj. formuły odnoszące się do wszystkich rodzajów transportu, a także odnoszące się do transportu wodnego.
W pierwszej grupie wyróżniamy szereg formuł, które będą określały warunki przewozu. Wśród nich możemy wyróżnić EXW, czyli formułę, która w prost sposób określa, sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności, jak i nie bierze udziału w transporcie produktu. Innymi słowy cała odpowiedzialność spada na klienta, który to organizuje zasady.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010
Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:
Kolejną formułą jest FCA, w której to przewoźnik/sprzedający umawia się z klientem do jakiego miejsca będzie dostarczony produkt, jednakże rozłądunek mający miejsce w terminalu będzie pokrywany na koszt kupującego. Inną sytuacją jest formuła DAT, która zapewnia kupującemu bezpłatny dowóz i rozładunek produktu w terminalu. Odmianami DAT są formuły DAP i DDP, z czego pierwsza zapewnia dostarczenie do wybranego miejsca przez kupującego, bez rozładunku, zaś druga.
Wśród formuł incoterms wyróżniamy także CIP, gdzie koszty transportu i ubezpieczenia pokrywa płacący; CPT – gdzie sprzedający dostarcza towar przewoźnikowi i od tej chwili cała odpowiedzialność spada na kupującego, włącznie z ryzykiem jak i pokryciem kosztów. Transport wodny ma trochę odmienne formuły, wśród których możemy wyróżnić m. in. FAS czyli formułę w której kupujący odpowiada za zorganizowanie całego transportu.
Inną wersją jest FOB, będący wymuszeniem na sprzedającym dostarczenia towaru na wyznaczony statek. Ponadto mamy jeszcze CFR i CIF, które odpowiednio oznaczają: pierwsze z nich - dostarczenie przez sprzedającego produktu do określonego portu i załadunek na statek, a drugie poszerza wcześniejszy zakres o wykupienie ubezpieczenia.
Formuły Incoterms 2010 to wyznaczniki zgodnie z którymi można regulować zasady handlu zagranicznego. Ważne jest to, że każda z formuła działa osobno i niezależnie od siebie, dlatego też nie można ich łączyć.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami
Szkolenie incoterms 2020 nauczy Uczestnika dokonać wyboru prawidłowej reguły Incoterms®, z uwzględnieniem specyfiki towaru i gałęzi transportu, w kontraktach eksportowych i importowych. Pozwoli to na uniknięcie wielu kosztownych błędów i bezkonfliktową realizację transakcji handlowej.
Głównym tematem szkolenia reklamacje dla transportu będzie reklamacja szkód w międzynarodowym prawie przewozowym. Szkolenie z transportu drogowego poprowadzi wybitny ekspert w dziedzinie dochodzenia roszczeń i reklamacji z tytułu transportu i spedycji. Zapraszamy na szkolenie!
Skorzystaj z naszej bezpłatnej strefy wiedzy wikiGamma+ . Znajdziesz tam:
800 pigułek wiedzy
40 filmów edukacyjnych
~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Zapraszamy do naszej
gamma Wiki +
Znajdziesz tam:
800 pigułek wiedzy
40 filmów edukacyjnych
~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.