Gdzie możemy poznać swoje prawa jako konsument?

Własne prawa konsumenckie, w największym skrócie i w bardzo ogólnie pobieżnie możemy poznać korzystając z różnych źródeł internetowych. Jednak, każda sytuacja może być uwarunkowana indywidualnie, dlatego po profesjonalną pomoc warto się zwrócić do odpowiedniej instytucji.

Gamma - Gdzie możemy poznać swoje prawa jako konsument?


Gdzie możemy poznać swoje prawa jako konsument?

Własne prawa konsumenckie, w największym skrócie i w bardzo ogólnie pobieżnie możemy poznać korzystając z różnych źródeł internetowych. Jednak, każda sytuacja może być uwarunkowana indywidualnie, dlatego po profesjonalną pomoc warto się zwrócić do odpowiedniej instytucji. Oprócz tego, korzyścią z kontaktu z takimi instytucjami jest również to, że można dokładniej poznać swoje prawa jako konsument.

Na straży praw kupującego w Polsce stoi przede wszystkim Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To pierwsza i najważniejsza instytucja, która skutecznie broni interesów konsumenckich. Oprócz UOKiK, największą, niezwiązaną z rządem instytucją jest Federacja Konsumentów. Zanim udamy się do instytucji, by walczyć o swoje prawa, warto je poznać dzięki różnego rodzaju organizowanym szkoleniom.

Prawa konsumenta szkolenie to dobry start, aby poznać, czy prawa konsumenckie różnią się w zależności od tego, czy zakupiliśmy usługę czy towar lub z jakiego przemysłu skorzystaliśmy. Warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej przede wszystkim wtedy, kiedy posiadamy biznes, który opiera się na współpracy z innymi dostawcami produktów i usług.

W branży energetycznej firmom polecane jest szkolenie prawo energetyczne. Poza podstawowymi informacjami dowiedzieć się można zarówno o prawach konsumenta w przypadku, kiedy konsumentem jest firma, jak i co zrobić w sytuacji, kiedy to nasi klienci nie są zadowoleni i składają reklamację.

Jak mawia przysłowie, nieznajomość prawa szkodzi, dlatego takie szkolenia są świetnym wstępem zarówno dla tych, którzy chcą otworzyć opierającą się na energetyce działalność jak i dla tych, którzy już są w branży od dłuższego czasu - jako forma uzupełnienia posiadanych już informacji.

Dodatkowo, szkolenie służebność przesyłu połączone z innymi może przedstawić korzystne, legalne i alternatywne rozwiązania, które mogą okazać się zyskowniejsze dla firmy niż te, które do tej pory były stosowane, a ponadto sprawić, że biznes będzie w całości kompatybilny z prawem polskim i europejskim.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.