Jak chronić dane pracowników w firmie?

Przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w sposób niezwykle szczegółowy określają to, jak należy się obchodzić z danymi osobowymi. Każdy, kto w jakikolwiek sposób gromadzi takie dane musi postępować w określony sposób, który zapewnia ich bezpieczeństwo.

zdjęcie - (the_title())


Jak chronić dane pracowników w firmie?

Przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w sposób niezwykle szczegółowy określają to, jak należy się obchodzić z danymi osobowymi. Każdy, kto w jakikolwiek sposób gromadzi takie dane musi postępować w określony sposób, który zapewnia ich bezpieczeństwo.

Każde uchybienie, chociażby takie, jak przekazanie informacji osobom nieupoważnionym będzie skutkowało nałożeniem dotkliwych kar finansowych. W trosce o bezpieczeństwo danych osobowych oraz chcąc podnieść poziom własnych umiejętności warto przemyśleć udział w szkoleniu. Ciekawą propozycją będzie z pewnością dane osobowe szkolenie otwarte organizowane dla pracowników różnych firm.

Jakie szkolenie wybrać?

Najlepiej jest wybrać szkolenie organizowane w mieście w którym się mieszka. Nie trzeba wówczas wykładać dodatkowych środków finansowych na podróż. W większości miast w Polsce, zwłaszcza w tych większych, takie szkolenia są cyklicznie organizowane. Niektóre firmy decydują się także na zorganizowanie szkoleń zamkniętych.

W szkoleniach zamkniętych mogą brać udział tylko wydelegowane osoby. Tematyka jest związana z ochroną danych osobowych. Akta osobowe rodo, dokumentacja pracownicza i sposób postępowania z nią, to tylko niektóre zagadnienie, jakie są poruszane podczas szkolenia.

Jak chronić dane w firmie?

Należy przede wszystkim zadbać o to, aby dostęp do dokumentacji pracowniczej miały tylko i wyłącznie uprawnione osoby. Jeżeli dokumenty czy teczki pracownicze są przechowywane w taki sposób, że każdy ma do nich dostęp, wówczas sytuacja nie jest dobra.

Jeżeli kontrola wykaże uchybienia, bądź ktoś zgłosi zastrzeżenia dotyczące przechowywania danych osobowych, to kara finansowa może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych - jej wysokość bezpośrednio będzie zależeć od skali przewinienia.

Im więcej zasad zostanie złamanych, tym większa będzie kara finansowa. Warto regularnie brać udział w szkoleniach, bo dzięki temu można być pewnym, że wiedza dotycząca stanu prawnego będzie aktualna. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko kar finansowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.