Jak monitorować procesy logistyczne zachodzące w firmie?

Logistyka nie jest wcale takim prostym zagadnieniem, jakby to się mogło wydawać. Na czym dokładnie polega specyfika pracy w tym sektorze? Czym się wyróżnia praca w logistyce? Jak w zasadzie monitorować takie procesy? O tym wszystkim powiemy poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Jak monitorować procesy logistyczne zachodzące w firmie?

Logistyka nie jest wcale takim prostym zagadnieniem, jakby to się mogło wydawać. Na czym dokładnie polega specyfika pracy w tym sektorze? Czym się wyróżnia praca w logistyce? Jak w zasadzie monitorować takie procesy? O tym wszystkim powiemy poniżej...

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie - najważniejsze informacje

Zacznijmy jednak od rzeczy najważniejszej a mianowicie od tego, czym w zasadzie zajmuje się logistyka? Otóż mówiąc naprawdę bardzo skrótowo procesy logistyczne w firmie obejmują magazynowanie i transport produktów. Sprawa wygląda zatem na dość prostą - niemniej jednak to tylko pozory.

Wyobraźmy bowiem sobie ogromną firmę zajmującą się przykładowo sprzedażą odzieży i dodatków. Odzież dostarczana jest częściowo przez fabryki z zagranicy i częściowo przez różne pomniejsze firmy polskie, sprzedające jej swoje wyroby. Dalej firma ta ma kilkadziesiąt sklepów w całej Polsce i dodatkowo kilka magazynów. Na dodatek należy zorganizować różne cateringi pracownikom, eventy w różnych miejscach.

Aby sprawę jeszcze bardziej skomplikować można dodać, że firma wyrabia kilka typów ubrań i idą one różnych sieci sklepów prowadzonych przez nią. No właśnie - i jak tu teraz skoordynować cały transport tak, aby każdy sklep był odpowiednio zaopatrzony? Na tym właśnie polega logistyka.

A monitoring takiej logistyki? Wiadomo - ktoś przecież musi czuwać nad wszystkim. Nawet, kiedy wydaje się, że pozornie jest wszystko dobrze, to jednak przecież nie oznacza to, że danego procesu nie można jeszcze usprawnić. Dlatego zawsze zatrudniany jest niejako nadrzędny zespół do spraw logistyki, który wykorzystując analizy danych sprawdza, gdzie i co można jeszcze usprawnić i poprawić.

Szkolenie gospodarka magazynowa - ważny punkt w edukacji

Jak widać - nie jest to na pewno zagadnienie łatwe. Z tego też powodu naprawdę warto inwestować w szkolenia z gospodarki magazynowej, które poprawiają wiedzę i umiejętności logistyków, a także dają im nowe narzędzia i techniki, i usprawniające pracę i poprawiające monitoring.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.