Jak możemy dbać o środowisko?

Co to jest, ochrona środowiska? Dlaczego jest to dla nas ważne? Czemu musimy dbać o środowisko? Te pytania są zadawane już najmłodszym uczniakom, a promowanie ochrony środowiska jest obowiązkiem każdej szkoły lub przedszkola.

28 stycznia 2020
zdjęcie - Jak możemy dbać o środowisko?

Jak możemy dbać o środowisko?

Co to jest, ochrona środowiska? Dlaczego jest to dla nas ważne? Czemu musimy dbać o środowisko? Te pytania są zadawane już najmłodszym uczniakom, a promowanie ochrony środowiska jest obowiązkiem każdej szkoły lub przedszkola.

Ochrona środowiska skupia się na takich działaniach, które mają na celu dla przykładu niepodejmowanie działań skutkujących trwałymi zmianami w ekosystemach, usuwaniu szkód wyrządzonych w środowisku lub niwelowanie skutków działalności człowieka.

Niegdyś, dzieci w szkołach w ramach edukacji ochrony środowiska raz w roku organizowane miały dzień na sprzątanie świata, w czasie którego zbierało się śmieci na pobliskim terenie do worków, a następnie przekazywano do odpowiednich punktów.

To był jeden z tych aktów, których celem było podjęcie działania mającego na celu przywrócenie środowiska do pierwotnego stanu. Dzisiaj każdy może mieć wpływ na ochronę środowiska choćby poprzez umiejętne segregowanie odpadów, przekazywanie do odpowiednich sortowni, a państwo reguluje te kwestie w celu wsparcia takich działań, między innymi poprzez określenie cen oddawania odpadów do odpowiednich punktów.

Ustawa o odpadach i jej nowelizacja ma na celu zmotywowanie głównie dużych przedsiębiorstw do lepszego ewidencjonowania swoich działań związanych z gospodarką odpadami. Ustawa prawo wodne 2019 wpływa z kolei na gospodarowanie zasobami wodnymi, a ostatnie nowelizacje zmieniają te prawo na bardziej kompatybilne z przepisami Unii Europejskiej.

Zmianie również ulega wydawanie postanowień i decyzji administracyjnych, a przede wszystkim związanych z emitowaniem zanieczyszczeń do środowiska. Nowe prawo wodne może stawiać pytania dla wielu biznesów i inwestorów, czy coś zmienia się dla nich w kwestii prowadzonych przez nich aktywności.

Najlepiej odpowiedzi jest szukać na szkoleniach, które oprócz wytłumaczenia żargonu prawniczego, przedstawią sposoby implementacji tych przepisów w firmach. Ustawa o ochronie środowiska 2019 ma za zadanie zwiększenie świadomości w zakresie ochrony środowiska.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.