Jak sporządzić rachunek przepływów pieniężnych?

Wiele osób dzisiaj decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Często ta decyzja umotywowana jest chęcią pracy na własny rachunek, w zawodzie oraz w godzinach, jakie nam naprawdę odpowiadają.

zdjęcie - (the_title())


Jak sporządzić rachunek przepływów pieniężnych?

Wiele osób dzisiaj decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Często ta decyzja umotywowana jest chęcią pracy na własny rachunek, w zawodzie oraz w godzinach, jakie nam naprawdę odpowiadają. Niestety jednak, często nie bierzemy pod uwagę konieczności zapoznania się z wieloma zagadnieniami z dziedziny finansów.

Rachunek przepływów pieniężnych - najważniejsze informacje

Jedną z takich spraw jest rachunek przepływów pieniężnych. Kto powinien go prowadzić? Otóż o tym mówi nam artykuł 64 Ustawy o Rachunkowości. Według tego artykułu takie sprawozdanie prowadzić muszą - banki, zakłady ubezpieczeń, spółki akcyjne, wiele instytucji związanych z obrotem papierami wartościowymi albo funduszem emerytalnym i jeszcze wielu instytucji bardziej państwowych.

Niemniej jednak, co bardziej nas w zasadzie powinno zainteresować, taki rachunek muszą również tworzyć firmy, które spełniały co najmniej dwa z tych warunków : średnioroczne zatrudnienie w przeliczeniu na pełne etaty to było minimum 50, suma aktywów bilansu na koniec roku obrotowego to było min. 2500000 euro, przychody netto wynosiły co najmniej równoważność 5000000 euro. Jak zatem widać - w zasadzie każda bardziej rozwijająca się firma zobowiązana jest do tworzenia rachunku przepływów pieniężnych.

A co to w ogóle jest za rachunek? Otóż pomaga on ustalić płynność finansową danej firmy i jest częścią jej sprawozdania finansowego. Co w nim jest zawarte? Otóż bardzo wiele rzeczy i wypełnienie takiego rachunku wcale nie jest takie proste. Jest on bowiem podzielony na kilka części, a każda z nich dotyczy innego rodzaju przepływów środków pieniężnych.

finanse dla niefinansistów szkolenie - doskonały pomysł!

Skąd jednak czerpać wiedzę, jak właśnie sporządzać tego typu rachunki? Otóż warto zainwestować w szkolenie finanse dla niefinansistów. tam w sposób przystępny zostaną wyjaśnione wszystkie zagadnienia związane z finansami. co więcej - opłaca się także wybrać się na szkolenie controlling finansowy - ono również pomoże nam zarządzać finansami firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.