Jak wygląda klasyfikacja towarów według nomenklatury scalonej w 2019?

Każdy przedsiębiorca chcąc się zająć na poważnie handlem międzynarodowym będzie musiał koniecznie zainwestować w odpowiednie szkolenia. Jak one dokładniej się będą tutaj przedstawiały?

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda klasyfikacja towarów według nomenklatury scalonej w 2019?

Każdy przedsiębiorca chcąc się zająć na poważnie handlem międzynarodowym będzie musiał koniecznie zainwestować w odpowiednie szkolenia. Jak one dokładniej się będą tutaj przedstawiały? Za chwilkę na to odpowiemy, tylko na początek warto jeszcze zastanowić się chwilę nad pojęciem Nomenklatury Scalonej.. Do czego ono się odnosi?

Nomenklatura Scalona

Generalnie jest dość skomplikowany i zawiły system klasyfikacji towarów w obrębie Unii Europejskiej i w zasadzie nie tylko, choć w przypadku innych państw nie już tak bezpośrednio. . Poszczególnych systemów klasyfikacji jest kilka, a wszystkie one zostały w ten nomenklaturze właśnie scalone i dokładnie określone.

Co warto o nich tak w zasadzie wiedzieć? Cóż jeśli chcemy zająć się na poważnie handlem międzynarodowym, to wypadałoby o nich wiedzieć naprawdę sporo. Przykładowo ważne będzie, jak dokładnie nadawany jest numer, które substancje uznaje się za szczególnie niebezpieczne itp. Zasadniczo bowiem każdy towar składa się z ośmiu cyfr. Pierwsze sześć jest zbieżnych z nomenklaturą HS, czyli ze Zharmonizowanym Systemem Oznaczania i Kodowania Towarów.

Warto jednak podkreślić, że Nomenklatura Scalona absolutnie nie jest jedynym systemem kwalifikacji i ma ona liczne powiązania z takimi systemami jak NACE, CPA, listą PRODCOM, czy na poziomie światowym właśnie z HS, CPC czy ISIC, Tego wszystkiego dowiemy się oczywiście na właściwym szkoleniu z tego zakresu - zdecydowanie trzeba w nie koniecznie zainwestować tak, aby nie popełnić poważnej naprawdę pomyłki.

Pozostałe szkolenia

W jakie jeszcze inne szkolenia trzeba zainwestować? Otóż koniecznie znajdzie się na tej liście szkolenia Intrastat 2016. Czym jest bowiem ten Intrastat? Otóż jest to system statystyki handlu w obrębie Unii Europejskiej.

Dalej przydatne będzie także szkolenie Incoterms odnoszące się z kolei do bardzo ważnych międzynarodowych reguł handlu. Potrzebne będzie także szkolenie ADR 2019, które odnosi się zaś do sposobów klasyfikacji, oznaczania i przewożenia materiałów oraz substancji niebezpiecznych.

Jest ono o tyle istotne, że zasadniczo w tym polu przewidywane są właśnie różne zmiany, jak np. niedawne objęcie monitoringiem przewozu LPG.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.