Jak wygląda polityka cen transferowych?

Optymalizacja podatków to w wielu firmach temat stawiany na pierwszy miejscu. Jednym z elementów, które są przy optymalizacji wykorzystywane jest odpowiednio stosowana polityka cen transferowych.

zdjęcie - (the_title())

Jak wygląda polityka cen transferowych?

Optymalizacja podatków to w wielu firmach temat stawiany na pierwszy miejscu. Jednym z elementów, które są przy optymalizacji wykorzystywane jest odpowiednio stosowana polityka cen transferowych.

Czym są ceny transferowe

Ceny transferowe stosowane są w przypadku przepływów towarów czy tez usług w jednej grupie finansowej. Obecnie wiele przedsiębiorstw posiada kilka spółek córek, które rozlokowane są w różnych krajach. Różnice w wysokości podatków sprawiają, że odpowiedni przepływ produktów może obniżać zobowiązania podatkowe. Zazwyczaj odbywa się to w ten sposób, iż spółka zlokalizowana w kraju, gdzie zobowiązania są wyższe sprzedaje towary do innej swojej spółki po niższych cenach. Dzięki temu zobowiązanie podatkowe jest niższe, z racji niższego przychodu, zaś w sytuacji, gdy spółka nabywająca znajduje się w kraju gdzie podatki są niższe, również przynosi to znaczące oszczędności.

Odpowiednia polityka cen transferowych

Niemal wszystkie szkolenia podatkowe zawierają elementy optymalizacji podatkowej. Jednym z elementów niemalże każdego szkolenia są ceny transferowe, zasady ich ustalania i odpowiedniego stosowania. Wiele przepisów prawa podatkowego bowiem zakazuje niewłaściwego stosowana cen transferowych, i dlatego osoby odpowiedzialne a ich ustalanie powinny posiadać odpowiednią wiedzę. Jeżeli chodzi o szkolenia kadry płace to także znaleźć można w nich elementy optymalizacji podatkowej.

Korzyści ze szkoleń z optymalizacji podatkowej

Szkolenia z zakresu optymalizacji podatkowej są korzystne nie tylko dla uczestniczących w nich osób, ale także dl całej firmy. Wiedza pozyskana na szkoleniach przekładana jest bowiem na działanie całej firmy, dzięki czemu przychody firmy wzrastają. Bardzo często wpływa także na wynagrodzenie pracowników szkolenie bowiem znacząco podnosi ich kwalifikacje. Coraz więcej firm decyduje się na to, aby zapłacić za tego typu szkolenia dla swoich pracowników lub nawet zamówić ich zorganizowanie indywidualnie. Firmy bowiem dostrzegają korzyści płynące z poszerzania wiedzy swojej załogi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.