Jak wykorzystać arkusz kalkulacyjny w codziennej pracy?

Excel w HR jest obecnie niezbędny. Firmy obracają ogromnymi bazami danych i nie da się nimi zarządzać bez odpowiednich programów. W jaki sposób możemy wykorzystać Excela w codziennej pracy w firmie? Jakie są jego podstawowe zastosowania?

zdjęcie - (the_title())


Jak wykorzystać arkusz kalkulacyjny w codziennej pracy?

Excel w HR jest obecnie niezbędny. Firmy obracają ogromnymi bazami danych i nie da się nimi zarządzać bez odpowiednich programów. W jaki sposób możemy wykorzystać Excela w codziennej pracy w firmie? Jakie są jego podstawowe zastosowania?

Zarządzenie budżetem firmy

Arkusz kalkulacyjny pozwala nam na bardzo proste zapisywanie wszystkich wpływów oraz wydatków w firmie. Dzięki temu będziemy w stanie planować to, jak wydajemy nasze pieniądze i zacząć oszczędzać. W ten sposób będziemy w stanie przewidzieć ile pieniędzy nam zostanie w danym miesiącu, co pozwoli nam na dodatkowe inwestycje.

Wystarczy, że stworzymy odpowiedni dokument, w którym będziemy prowadzać odpowiednie kwoty, a system będzie je za nas dodawał i odejmował. Dzięki temu wszystko odbędzie się bardzo szybko i nie będzie tutaj miejsca na błąd. Ważne jednak jest to, żeby wpisywać tam dane regularnie, bo tylko w ten sposób cały system będzie skuteczny.

Kalendarz na dany dzień, tydzień, miesiąc

Excel pomoże nam też w planowaniu pracy naszych pracowników. Będziemy mogli wpisać tam ich zadania i oczekiwane rezultaty. W dodatku takie tabele będą bardzo łatwe do udostępniania. W dodatku, jeśli umieścimy taki plik w chmurze, będziemy mieli do niego dostęp wszędzie.

Warto też pozwolić na edytowanie dokumentu, dzięki czemu nasi pracownicy będą mogli zaznaczać zadania, które już wykonali. Dzięki temu zarządzanie ich działaniem będzie dla nas znacznie łatwiejsze.

Zanim zaczniesz...

Jednak zanim zaczniemy wprowadzać Excela i podobne programy do firmy, warto upewnić się, że wszyscy pracownicy wiedzą jak mogą go ich używać. Dlatego warto zapisać wszystkich na kursy, na przykład szkolenie Power Query.

Dzięki temu wszyscy dowiedzą się jakie funkcje ma wybrany program i będą mogli zacząć go używać z powodzeniem. Nie warto uczyć się nowych programów samodzielnie, bo możemy stworzyć sobie niewłaściwe nawyki, których nie będzie się tak łatwo pozbyć. Dlatego bez wątpienia warto wziąć udział w szkoleniach, tym bardziej, że obecnie odbywają się one naprawdę często.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.