Jaka jest rola mikrobiologii w przemyśle kosmetycznym?

Przemysł kosmetyczny to zdecydowanie bardziej rozgałęziona branża niż nam się to powszechnie wydaje. Czym się charakteryzuje taki przemysł? Jaka jest w nim rola mikrobiologii? Czy w ogóle mikrobiologia znajduje jakiekolwiek zastosowanie w kosmetyce?

zdjęcie - (the_title())


Jaka jest rola mikrobiologii w przemyśle kosmetycznym?

Przemysł kosmetyczny to zdecydowanie bardziej rozgałęziona branża niż nam się to powszechnie wydaje. Czym się charakteryzuje taki przemysł? Jaka jest w nim rola mikrobiologii? Czy w ogóle mikrobiologia znajduje jakiekolwiek zastosowanie w kosmetyce? Zdecydowanie tak! A jakie dokładnie, podamy poniżej.

Mikrobiologia a przemysł kosmetyczny

Zacznijmy od tego, jakie znaczenie ma mikrobiologia w kosmetyce. Otóż czym jest w ogóle mikrobiologia? Jest to nauka zajmująca się mikroorganizmami, takimi jak chociażby wirusy czy bakterie. Po co zatem mikrobiologia w takiej dziedzinie jak kosmetologia? Powodów jest kilka.

Przede wszystkim warto zauważyć, że nasza skóra nie jest wcale wolna od bakterii - wręcz przeciwnie każdy centymetr pokryty jest pewną florą bakteryjną. Co więcej - w niektórych kosmetykach nawet bakterie muszą być zawarte - jak np. w przypadku płynów do higieny intymnej. Ponadto w kosmetykach także może dojść do niekontrolowanego namnażania się bakterii, co oczywiście jest szkodliwe dla zdrowia i dyskwalifikuje dany kosmetyk.

I właśnie na tych polach potrzebna nam mikrobiologia. Zajmuje się ona badaniem, czy dany kosmetyk nie zniszczy naturalnej flory, dołączeniem bakterii do tych kosmetyków, w których powinny się one znajdować oraz badaniem produktów pod kątem obecności drobnoustrojów. W tym celu służy chociażby dość słynny test ochrony przeciwdrobnoustrojowej. Mikrobiologia również doskonale radzi sobie z realizacją przepisu, jakim jest aneks 15 GMP.

Szkolenia z kosmetyki

Na koniec warto jeszcze trochę powiedzieć o różnego rodzaju szkoleniach z kosmetyki. Co one tak w zasadzie dokładniej obejmują? Otóż ich zakres jest bardzo różny, jednak w tym momencie warto podkreślić i zaznaczyć wartość szkoleń z kosmetyki właśnie z zakresu zastosowania mikrobiologii w kosmetyce. Przydadzą się one na poziomie zaawansowanym dla osób z wykształceniem mikrobiologicznym, które chcą się podjąć pracy w sektorze kosmetyki oraz w zakresie podstawowym dla kierowników laboratoriów, które będą współpracować z działem mikrobiologii.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.