Jakich zasad należy przestrzegać w laboratorium?

Laboratorium to miejsce, w którym panuje bardzo wyjątkowy klimat i atmosfera. Praca w laboratorium może być jednocześnie bardzo interesująca i monotonna. Laboratoria obecne są w wielu firmach, które zajmują się produkcją.

zdjęcie - (the_title())


Jakich zasad należy przestrzegać w laboratorium?

Laboratorium to miejsce, w którym panuje bardzo wyjątkowy klimat i atmosfera. Praca w laboratorium może być jednocześnie bardzo interesująca i monotonna. Laboratoria obecne są w wielu firmach, które zajmują się produkcją.

Laboratoria te odpowiedzialne są za kontrolowanie jakości wyprodukowanych substancji, dopasowywanie nowych formuł lub korygowanie błędów występujących na poszczególnych etapach produkcyjnych. W laboratorium mogą pracować wyłącznie osoby specjalnie do tego przygotowane i przestrzegające pewnych zasad.

Między innymi należy każdego pracownika zapoznać z zasadami dobrej praktyki, takimi jak aneks 15 gmp, który mógł w pierwszej chwili wprowadzić trochę zamieszania. Najważniejsze w laboratorium jest oczywiście bezpieczeństwo i higiena pracy.

Wszelkie badania jakie przeprowadza się w laboratorium, muszą być wykonywane przy pomocy odpowiednich i specjalistycznych sprzętów oraz narzędzi. Osoby pracujące w laboratorium zobowiązane są do posiadania odpowiedniego stroju w postaci fartucha i rękawiczek. Gwarantuje to zachowanie bezpieczeństwa i ograniczenie ryzyka wystąpienia oparzeń lub innych bardzo przykrych skutków bezpośredniego kontaktu skóry z substancjami chemicznymi.

Badania w laboratorium muszą być przeprowadzane w bardzo slrupulatny sposób, a każde z nich powinno mieć przynajmniej kilka kolejnych prób, aby wyeliminować możliwość wystąpienia błędów.

Każde badanie posiada określony zakres błędu dopuszczalnego, który stwierdza się na podstawie wykonania kilku prób i według tego decyduje się czy wyniki są w granicach normy. Każde laboratorium musi być odpowiednio wyposażone w sprzęty oraz narzędzia potrzebne do pracy.

Obowiązkowe jest zachowywanie ich w czystości i kontrolowanie sprawności. Każde, nawet najmniejsze zabrudzenie lub niewielka usterka, mogą znacząco wpłynąć na wyniki badań i tym samym zaburzyć proces produkcyjny. Spektroskopia bliskiej podczerwieni to metoda badawcza pewnych parametrów, która w powodu zanieczyszczeń lub uszkodzeń mogłaby być całkowicie zaburzona.

Aby wykluczyć występowanie wypadków i nieprzewidzianych sytuacji w laboratorium, należy bezwzględnie przestrzegać zasad BHP, higieny pracy oraz bezpieczeństwa. W przypadku, gdy w laboratorium pracuje kilka lub więcej osób, każda z nich powinna dokładnie wiedzieć czym ma się zajmować i nie przeszkadzać innym, aby badania były przeprowadzane w sposób prawidłowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.