Jakie dokumenty należy przygotować przy kontroli w laboratorium?

Kontrolowanie laboratoriów jest podstawą zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa pracowników oraz utrzymania poziomu kontroli na poziomie, który uniemożliwia wprowadzenie do obrotu leków niezbadanych lub szkodliwy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie dokumenty należy przygotować przy kontroli w laboratorium?

Kontrolowanie laboratoriów jest podstawą zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa pracowników oraz utrzymania poziomu kontroli na poziomie, który uniemożliwia wprowadzenie do obrotu leków niezbadanych lub szkodliwy.

Bardzo ważne jest jednak, aby przy przeprowadzeniu takich kontroli pamiętać o kilku istotnych aspektach i przestrzegać zagadnień które określa audyt w laboratorium mikrobiologicznym. Audyt ma zadanie sprawdzić, czy laboratorium mikrobiologiczne przestrzega wszystkich zasad które go dotyczą.

Podczas takiej kontroli sprawdzane jest między innymi, czy w laboratorium przestrzega się ogólnych zasad BHP, urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty a pracownicy są wykwalifikowani i posiadają wszelkie niezbędne szkolenia i kursy.

Laboratorium powinno również przestrzegać dokumentów takich jak aneks 15 GMP oraz aneks 16 GMP. Są to procedury które określają działanie laboratorium, oceny poszczególnych leków i substancji oraz działanie w niektórych przypadkach. Aneks 15 GMP oraz aneks 16 GMP pozwalają bardzo dokładnie stwierdzić jakie cechy powinien posiadać laborant oraz jakie przepisy go dotyczą.

Jest to bardzo ważne aby określić te kwestie bardzo szybko i szczegółowo, ponieważ w znacznym stopniu przekładają się one na działanie laboratorium. Niedopilnowanie niektórych zagadnień może nawet doprowadzić do dużych nieprawidłowości które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo korzystania z leków.

Z tego właśnie powodu kluczem do sukcesu staje się przestrzeganie dokumentów oraz odpowiednie szkolenie pracowników, aby wiedzieli oni jakie przepisy ich dotyczą i czym muszą się kierować.

Wybierając takie szkolenia należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze firmy która jeszcze prowadzi, ponieważ na rynku nie brakuje osób które starają się wyłącznie wyłudzić pieniądze i przeprowadzają szkolenia nieprofesjonalne i okrojone.

Jeśli będziemy o tym pamiętać na pewno podniesione kwalifikacje pracowników a laboratorium będzie działało skutecznie i bezpiecznie dla swoich klientów oferując najwyższej jakości usługi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.