Jakie funkcje pakietu office przydadzą się w pracy biurowej?

Pracownik biurowy to dziś osoba, która koniecznie powinna mieć umiejętność obsługi komputera i programów na nim zainstalowanych. Jednym z najbardziej podstawowych jest pakiet office, czyli pakiet biurowy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie funkcje pakietu office przydadzą się w pracy biurowej?

Pracownik biurowy to dziś osoba, która koniecznie powinna mieć umiejętność obsługi komputera i programów na nim zainstalowanych. Jednym z najbardziej podstawowych jest pakiet office, czyli pakiet biurowy.

Przy pomocy tego programu możemy sprawnie zarządzać, edytować i tworzyć dokumentację w firmie. Dlatego też marząc o pracy na stanowisku biurowym czy administracyjnym powinniśmy mieć odbyte szkolenie ms word. Nie jest to droga rzecz, a na pewno przyniesie nam wiele dobrego.

Pracownik biurowy już w młodości ma zdobytą podstawową wiedzę z obsługi tego programu. Jednak nie można na tym poprzestać, gdyż podstawowa obsługa może okazać się niewystarczająca. Szczególnie gdy przejdziemy do innych elementów niż edytor tekstu. Ogólnie rzecz ujmując, jak już wspomniano pakiet programów biurowych, to fundament pracy biurze i administracji. Trudno mówić nawet o możliwości prawidłowego wykonywania obowiązków bez jego znajomości. W końcu taki pakiet jest obecny w każdej firmie na różnych stanowiskach.

W skład pakietu biurowego wchodzi:

Edytor tekstu

Korzystając z tego elementu pakietu, możemy przygotować czy też dowolnie edytować jakikolwiek dokument. Edytor tekstu ma też dodatkowe funkcje w tym: sprawdzanie pisowni, wstawianie przypisów czy też dodawanie komentarzy. Do tego warto dodać, że oprócz tekstu możemy w dokumentach załączać tabele, wykresy czy zdjęcia.

Arkusz kalkulacyjny

Jest to jeden z najbardziej niedocenionych elementów pakietu biurowego, a tak naprawdę to dzięki niemu jesteśmy w stanie swoją pracę w biurze przenieść na wyższy poziom. Arkusz kalkulacyjny jest wykorzystywany do tworzenia zestawu dużych tabel dwuwymiarowych.

Mamy możliwość edycji obróbki ich w sposób automatyczny. Doskonale program ten sprawdzi się w księgowości, przy analizie danych w sprzedaży. Do tego udając się na szkolenie excel zaawansowany dowiemy się wprowadzimy w życie języki makropoleceń i programowania. Do tego realna jest też wizualizacja danych pod postacią wykresów.

Tworzenie prezentacji

Korzystając z tego elementu pakietu biurowego, jesteśmy w stanie przygotować możliwe do tworzenia slajdów lub też kompletnych prezentacji. Można je wzbogacić o fotografie, animacje, tabele, wykresy i tym podobne.

Mając to wszystko na uwadze, warto podszkolić się z obsługi programu biurowego. Jego znajomość zapewni nam możliwość pracy w charakterze pracownika biurowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.