Jakie możliwości daje nam program Excel?

Obecnie ciężko jest wykonywać szereg prac biurowych bez umiejętności obsługi programów komputerowych. Dotyczy to wielu z nich, lecz tym podstawowym jest pakiet biurowy dzielący się na mniejsze aplikacje.

zdjęcie - (the_title())


Jakie możliwości daje nam program Excel?

Obecnie ciężko jest wykonywać szereg prac biurowych bez umiejętności obsługi programów komputerowych. Dotyczy to wielu z nich, lecz tym podstawowym jest pakiet biurowy dzielący się na mniejsze aplikacje. Mamy tu np. edytor tekstu czy też arkusz kalkulacyjny. W niniejszym tekście pochylimy się głównie nad tym ostatnim.

Dlaczego warto znać Excela?

Jeszcze do niedawna dużą furorę robiło szkolenie ms word, lecz obecnie znajomość edytora tekstu jest niewystarczająca, aby osiągnąć sukces. Tym samym chcąc poprawić swój status zawodowy lub też zdobyć umiejętności usprawniające naszą pracę powinniśmy znać obsługę arkusza kalkulacyjnego.

Jest to bowiem program mający sporo różnych funkcji przydatnych nie tylko księgowym czy kadrowym. Z jego pomocą analiza danych czy praca na ogromnych bazach jest banalnie prosta. Co więcej, umiejętności te możemy wykorzystać również poza pracą. Za przykład niech posłuży możliwość planowania budżetu.

Na czym skupić się w czasie nauki obsługi arkusza kalkulacyjnego?

Chcąc opanować program Excel, warto zapisać się na stosowny kurs, gdyż dzięki niemu nauczymy się podstaw mogących usprawnić nasze działania. Szczególnie chodzi tu o dwa elementy. Dobre szkolenie tabele przestawne i makry to elementy obowiązkowe dla takich praktyk.

W kwestii tabel przestawnych nie powinno być aż tak dużo problemów. Oczywiście, o ile poznamy najistotniejsze zasad. Z kolei, jeśli chodzi o pracę z makrami, to już trzeba poświęcić nieco czasu i wysiłku.

Jednak nagrodą za opanowanie jest szybkość pracy i uzyskanie określonych wyników. Makry mają na tyle wszechstronne zastosowanie, że opłaci się nam ta umiejętność. Na dodatek bez tej umiejętności trudno nawet mówić o opanowaniu bardziej wymagających kwestii.

Kwestia szkoleń

Warto pamiętać, że wymienione elementy tj. makry i tabele przestawne nie należą do aspektów, jakie możemy nauczyć się na własną rękę. Oczywiście w teorii można uzyskać szereg informacji, lecz niezbędne są instrukcje od kogoś, kto ma opanowane te elementy. Dlatego też dobrym pomysłem jest zapisanie się na szkolenie excel zaawansowany lub średnio zaawansowany kurs. Decyzja o takim wyborze na pewno będzie jedną z lepszych w naszej karierze zawodowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.