Jakie obowiązki ma zarządca danej nieruchomości?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnej nieruchomości. Kupujemy mieszkania zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, jednak nie zdajemy sobie sprawy z zasad obowiązujących na tego typu rynku.

Gamma - Jakie obowiązki ma zarządca danej nieruchomości?


Jakie obowiązki ma zarządca danej nieruchomości?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnej nieruchomości. Kupujemy mieszkania zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, jednak nie zdajemy sobie sprawy z zasad obowiązujących na tego typu rynku.

Zapominamy często o tym jakie obowiązki wobec nas jako mieszkańców ma zarządca nieruchomości czyli osoba lub firma, która podjęła inwestycję budowy danego budynku. Warto dowiedzieć się tego, ponieważ może być to przydatne w trakcie korzystania z kupionego mieszkania w momencie gdy pojawią się różnego typu problemy.

Głównym obowiązkiem zarządcy jest naprawianie usterek związanych z całą nieruchomością oraz zapewnienie odpowiednich warunków dla mieszkańców. Musi on również zadbać o regularne kontrole wszystkich instalacji, które mają za zadanie zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Często nie zastanawiamy się nad tym czy zarządca wykonuje swoją pracę w odpowiedni sposób, ponieważ nie posiadamy do tego odpowiednich kwalifikacji i po prostu nie wiemy jakie działania powinien on podejmować.

Warto poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się dokładnie jakie zasady obowiązują jeśli chodzi o prawo budowlane. W tym celu można wybrać się na krótkie zarządzanie nieruchomościami szkolenie. Jest to kurs, który ma na celu opowiedzieć na pytanie w jaki sposób należy prawidłowo zarządzać nieruchomością mieszkalną.

Dzięki temu będzie mogli wiedzieć czy prawa, które przysługują nam ze strony zarządcy są przestrzegane w odpowiedni sposób. Innymi kursami, które mogą okazać się przydatne w tego typu kwestiach są szkolenia budownictwo oraz szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych.

W ten sposób możemy dowiedzieć się między innymi jakie są koszta wykonywania poszczególnych prac w budynku i czy ceny jakie zarządził zarządca nie przekraczają realnych potrzeb finansowych nieruchomości.

Według nas wiedza taka przydatna jest nie tylko dla osób, które wiążą swoją karierę z dziedziną nieruchomości, ale również dla osób prywatnych, ponieważ może wpłynąć ona na ich jakość życia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.