Jakie programy usprawnią nam pracę biurową?

Praca biurowa stała się łatwiejsza i przyjemniejsza dzięki programom biurowym. Korzystając z nich, pracuje się szybciej, lepiej i dokładniej. Z pracą biurową kojarzy się program Word. Są jednak i inne, równie ważne. W pracy takiej ma się do czynienia się nie tylko z dokumentami tekstowymi.


Jakie programy usprawnią nam pracę biurową?

Praca biurowa stała się łatwiejsza i przyjemniejsza dzięki programom biurowym. Korzystając z nich, pracuje się szybciej, lepiej i dokładniej. Z pracą biurową kojarzy się program Word. Są jednak i inne, równie ważne. W pracy takiej ma się do czynienia się nie tylko z dokumentami tekstowymi.

Wykonywanie prezentacji w PowerPoincie

Ważnym w pracy biurowej programem jest PowerPoint. Służy on do tworzenia prezentacji. Na kolejnych slajdach umieszcza się tekst albo coś innego. Później wyświetla się i przedstawia taką prezentację. Dla kogo jest to ważna część pracy, ten wybierze dla siebie z PowerPoint szkolenie, by poznać ten program. Pozwala on tworzyć prezentacje profesjonalne i atrakcyjne dla odbiorców. Program PowerPoint daje duże możliwości urozmaicania prezentacji. Dzięki niemu robi się ją łatwo i sprawnie.
Praca w programie Excel

Arkusze kalkulacyjne są bardzo ważne dla księgowości. Korzysta się z nich jednak nie tylko w tym dziale firmy. Excel to program przydatny np. dla biznesmenów, bo pozwala wprowadzać dane i je analizować. Szkolenia Excel należą do najpopularniejszych, jeśli chodzi o programy biurowe. Do programu wpisuje się różne dane. Można wykonywać na nich różne działania. W Excel można zadbać o przejrzystość. Są też ułatwienia w analizowaniu i przedstawianiu danych. To program o dużej funkcjonalności. Trudno sobie wyobrazić pracę z liczbami i liczeniem bez niego.

Szkolenia z programu MS Access

Jest jeszcze program do tworzenia baz danych. I dzięki niemu praca biurowa odbywa się sprawniej. Popularne jest więc i szkolenie MS Access. Choć nie jest to program niezbędny, bo bazy można tworzyć i w Excelu, to jest powszechnie stosowany. Jako program dedykowany do baz danych, umożliwia najwygodniejszą i najszybszą pracę z nimi. Warto go znać. Tworzenie baz danych w tym programie zwiększa wydajność pracy.

Tzw. praca za biurkiem wiąże się z różnymi zadaniami. By zostać pracownikiem biurowym, trzeba znać podstawy każdego z najpopularniejszych programów. Wszystkie wymienione tu usprawniają pracę. Ten program, z którym ma się do czynienia na co dzień, trzeba poznać gruntownie.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.