Jakie przepisy gwarantują nam bezpieczeństwo naszych danych?

Dane osobowe udostępniane są w wielu różnych miejscach. Najczęściej są to różnorodnej maści urzędy, szpitale czy inne instytucje publiczne. Jednak nie tylko te jednostki mają dostęp do danych wrażliwych. Również sporo firm prywatnych takie dane otrzymuje, przetwarza czy też udostępnia.

zdjęcie - (the_title())


Jakie przepisy gwarantują nam bezpieczeństwo naszych danych?

Dane osobowe udostępniane są w wielu różnych miejscach. Najczęściej są to różnorodnej maści urzędy, szpitale czy inne instytucje publiczne. Jednak nie tylko te jednostki mają dostęp do danych wrażliwych. Również sporo firm prywatnych takie dane otrzymuje, przetwarza czy też udostępnia.

Od jakiegoś czasu na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują ujednolicone przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Każdy z krajów członkowskich musiał do tych przepisów dostosować swoje wewnętrzne regulacje prawne.

Podstawowym aktem prawnym regulującym kwestię ochrony danych osobowych jest rozporządzenie RODO. To właśnie w nim można znaleźć wszystkie informacje dotyczące tego, w jaki sposób należy się obchodzić z danymi osobowymi. Każdy, kto w swojej pracy ma styczność z danymi osobowymi powinien przejść przez szkolenie dane osobowe.

Dla kogo jest ochrona danych osobowych szkolenie?

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych przeznaczone zostało dla każdego, kto w swojej pracy styka się z danymi wrażliwymi. W każdej jednostce powinna być zatrudniona osoba odpowiedzialna za ochronę danych osobowych. Taka osoba to administrator danych osobowych. To stanowisko wymaga posiadania aktualnej wiedzy z tego tematu. Sam temat jest dosyć obszerny.

Oczywiście można samemu studiować stosowne akty prawne, jednak sposób ten jest bardzo mało efektywny. Jeżeli komuś zależy na tym, aby w krótkim czasie zdobyć ważne informacje, to stosowne szkolenie będzie optymalnym rozwiązaniem.

Rozwój kompetencji zawodowych to absolutna podstawa

Można zadać sobie pytanie o to, po co się szkolić. Przecież szkolenia kosztują, a w dzisiejszych czasach każda złotówka się liczy. Szkolenia są niezbędne do tego, aby podnosić poziom własnych kompetencji zawodowych.

Udział w szkoleniach zawodowych poszerza horyzonty, a także umożliwia znalezienie lepiej płatnej pracy. Wniosek z tego jeden - zdecydowanie warto się szkolić. Szkolenia mogą być także motywację dla pracowników i zachętą do tego, aby wybrać tę, a nie inną firmę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.