Jakie są metody sprawdzania bezpieczeństwa wyrobów medycznych?

Wyroby medyczne to bardzo szeroki worek. Praktycznie znajduje się w nim wszystko to, co nie jest lekiem ani suplementem diety. Oczywiście w związku z tym wyroby medycznie nie podlegają tak bardzo surowym wymaganiom klinicznym jak leki.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są metody sprawdzania bezpieczeństwa wyrobów medycznych?

Wyroby medyczne to bardzo szeroki worek. Praktycznie znajduje się w nim wszystko to, co nie jest lekiem ani suplementem diety. Oczywiście w związku z tym wyroby medycznie nie podlegają tak bardzo surowym wymaganiom klinicznym jak leki, niemniej jednak ich bezpieczeństwo i jakość muszą być także odpowiednio sprawdzone. W jaki sposób?

Bezpieczeństwo wyrobów medycznych

Oczywiście na wstępie warto zaznaczyć, że zasadniczo wyroby medyczne będą podlegały różnym testom i innej formie kontroli. Przykładowo wyrobem medycznym jest także orteza, a tu siłą rzeczy podlega ona innej ocenie niż krem albo kosmetyki. Poniżej zostaną właśnie przedstawione testy mające na celu ocenę raczej jakości wyrobów medycznych w formie kosmetyków leczniczych itp. Co zatem możemy tutaj wykonać?

Spektroskopia bliskiej podczerwieni - wyjątkowa metoda!

Ostatnio coraz bardziej popularną formą analizy jakościowej kosmetyków staje się własnie spektroskopia bliskiej podczerwieni. Czym ona takim szczególnym się wyróżnia? Przede wszystkim bez żadnego problemu analizie podlegają nawet spore ilości kosmetyku. Jest to bowiem analiza bardzo łatwa do przeprowadzenia.

Co więcej - nie zajmuje ona w zasadzie dużo czasu, ponieważ próbek nie trzeba w żaden sposób przygotowywać, a co najważniejsze - taka ocena bezpieczeństwa kosmetyków jest zupełnie w zasadzie nieinwazyjna. Zasadniczo chodzi tu bowiem o to, że wykonanie jej w żaden sposób nie wpływa na właściwości kosmetyku i nie zmienia ich. Dodatkowo jest to metoda relatywnie tania - słowem opłaca się!

Test ochrony przeciwdrobnoustrojowej - prawdziwy standard

Dodatkowo zawsze stosowany jest test ochrony przeciwdrobnoustrojowej nazywany także testem konserwacji. Zasadniczo test ten ma na celu ocenę, czy na pewno wszystko zostało dobrze zabezpieczone i czy nic w żaden sposób się nie będzie marnowało, ani czy nie dojdzie do niekontrolowanego namnażania się drobnoustrojów w danym kosmetyku, co oczywiście poważnie obniżyłoby jakość oraz bezpieczeństwo jego, do czego dopuścić nie można.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.