Jakie są sposoby postępowania z dłużnikami?

Nie da się ukryć, że pożyczanie komuś pieniędzy bywa ryzykowne. Nie ulega jednak wątpliwości, że większość z nas prędzej czy pózniej będzie zmuszona sama poszukać osoby, która udzieli nam pożyczki. Jeżeli więc ktoś prosi nas o pomoc, a my jesteśmy mu w stanie jej udzielić, z reguły nie odmawiamy.

Gamma - Jakie są sposoby postępowania z dłużnikami?

Jakie są sposoby postępowania z dłużnikami?

Nie da się ukryć, że pożyczanie komuś pieniędzy bywa ryzykowne. Nie ulega jednak wątpliwości, że większość z nas prędzej czy pózniej będzie zmuszona sama poszukać osoby, która udzieli nam pożyczki. Jeżeli więc ktoś prosi nas o pomoc, a my jesteśmy mu w stanie jej udzielić, z reguły nie odmawiamy.

Spodziewamy się bowiem tego, że kiedyś my sami możemy być w potrzebie. Koniecznie jednak należy zabezpieczyć się na wypadek problemów z odzyskaniem naszych pieniędzy. Najlepiej rzecz jasna byłoby umówić się na konkretną datę zwrotu pożyczonych pieniędzy lub przedmiotów.

Bardzo ważne, aby data ta nie była określona jedynie w jakimś przybliżeniu. To musi być konkretna data. Czasami jednak, mimo początkowych ustaleń, występują problemy z odzyskaniem pieniędzy. Taka sytuacja jest bardzo niekomfortowa i to dla obu stron. Przede wszystkim trudności występują wtedy, gdy pieniądze pożyczyła od nas osoba, którą dobrze znamy. Jakoś tak niezręcznie jest nam ją ponaglać. Dbałość o własne interesy wymaga jednak asertywności. Jeżeli sami nie razimy sobie z odzyskaniem długu, warto poprosić o pomoc profesjonalistów.

Rzecz jasna czasami pomaga długa rozmowa z dłużnikiem, ale nie raz trzeba zastosować bardziej dosadne środki. Takim pierwszym, bardziej dosadnym środkiem będzie wezwanie do zapłaty. Większość dłużników po ujrzeniu koperty z napisem: "wezwanie do zapłaty" zaczyna obawiać się kłopotów i szybko uiszcza długi. Pracownikom zatrudnionym w firmie windykacyjnej z całą pewnością przydadzą się szkolenia windykacja oraz szkolenie windykacja należności. Dzięki tego rodzaju szkoleniom pracownicy będą wiedzieć jak należy pracować w swoim zawodzie.

Początkujący windykatorzy mogą mieć duże kłopoty ze skutecznym odzyskiwaniem długów. Na szczęście, praktyka czyni mistrza w każdej dziedzinie. Jeżeli więc młody pracownik będzie dbał o swój rozwój i uczestniczył w różnych szkoleniach, na przykład takich jak szkolenia bankowe, istnieją duże szanse na to, że w szybkim czasie opanuje skuteczne triki postępowania z nawet najbardziej zuchwałymi dłużnikami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.