Jakie są zasady zwrotu leków do aptek?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, z tego, że jako konsumenci mamy prawo do zwrotu zakupionego towaru. Jednak warto zastanowić się nad tym czy dotyczy to wszystkich produktów, których zakupu dokonujemy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są zasady zwrotu leków do aptek?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, z tego, że jako konsumenci mamy prawo do zwrotu zakupionego towaru. Jednak warto zastanowić się nad tym czy dotyczy to wszystkich produktów, których zakupu dokonujemy.

Niestety prawo to nie dotyczy takich elementów jak leki, które zostały zakupione w aptece zarówno tych na receptę, jak i bez niej. Jest to wyjątkowy rodzaj produktów, w przypadku których obowiązują nas zupełnie inne prawa.

Możliwość zwrotu produktu leczniczego możliwa jest tylko w momencie, gdy został wydany nieprawidłowy lek lub posiada on nieprawidłowości jeśli chodzi o jego jakość. W innych przypadkach nie możemy zdecydować się na jego zwrócenie. Inne prawa obowiązują również w przypadku reklamacja produktu leczniczego, dlatego jeśli chcemy zdecydować się na jej dokonanie to również powinniśmy dokładnie zapoznać się z zasadami jej wykonania.

Dokładniejsze informacje możemy uzyskać ze strony pracowników apteki, którzy na co dzień zajmują się tą dziedziną i wiedzą jak posługiwać się prawami dotyczącymi branży farmaceutycznej.

Posiadają oni również szkolenia z kosmetyki, dlatego znają również zasady zwrotów lub reklamacji w przypadku produktów należących do branży kosmetycznej. Nie warto kłócić się z nimi w momencie, gdy nie chcą oni przyjąć naszego zwrotu, ponieważ zazwyczaj nie mają oni po prostu do tego prawa.

Jeśli kupiłeś lek i zdecydowałeś, iż nie jest on ci w danej chwili potrzebny możesz zdecydować się na oddanie go innej osobie lub jego odsprzedanie. Nie warto raczej szukać pomocy w aptece, chyba że jesteś gotowy oddać lek do specjalnych pojemników na niepotrzebne produkty medyczne.

Możesz również zdecydować się na wsparcie ośrodków dla osób potrzebujących i właśnie tam oddać leki. Na pewno znajdą się chorzy, którzy będą mogli skorzystać z danego produktu i dzięki temu zaoszczędzą oni pieniądze. Pozbędziesz się w ten sposób niechcianego leku oraz pomożesz osobie potrzebującej. Według nas to jest właśnie najlepsze rozwiązanie, z którego warto zdecydować się skorzystać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.