Jakie są zasady zwrotu leków do aptek?
Każdy z nas zdaje sobie sprawę, z tego, że jako konsumenci mamy prawo do zwrotu zakupionego towaru. Jednak warto zastanowić się nad tym czy dotyczy to wszystkich produktów, których zakupu dokonujemy.

Jakie są zasady zwrotu leków do aptek?
Każdy z nas zdaje sobie sprawę, z tego, że jako konsumenci mamy prawo do zwrotu zakupionego towaru. Jednak warto zastanowić się nad tym czy dotyczy to wszystkich produktów, których zakupu dokonujemy.
Niestety prawo to nie dotyczy takich elementów jak leki, które zostały zakupione w aptece zarówno tych na receptę, jak i bez niej. Jest to wyjątkowy rodzaj produktów, w przypadku których obowiązują nas zupełnie inne prawa.
Możliwość zwrotu produktu leczniczego możliwa jest tylko w momencie, gdy został wydany nieprawidłowy lek lub posiada on nieprawidłowości jeśli chodzi o jego jakość. W innych przypadkach nie możemy zdecydować się na jego zwrócenie. Inne prawa obowiązują również w przypadku reklamacja produktu leczniczego, dlatego jeśli chcemy zdecydować się na jej dokonanie to również powinniśmy dokładnie zapoznać się z zasadami jej wykonania.
Dokładniejsze informacje możemy uzyskać ze strony pracowników apteki, którzy na co dzień zajmują się tą dziedziną i wiedzą jak posługiwać się prawami dotyczącymi branży farmaceutycznej.
Posiadają oni również szkolenia z kosmetyki, dlatego znają również zasady zwrotów lub reklamacji w przypadku produktów należących do branży kosmetycznej. Nie warto kłócić się z nimi w momencie, gdy nie chcą oni przyjąć naszego zwrotu, ponieważ zazwyczaj nie mają oni po prostu do tego prawa.
Jeśli kupiłeś lek i zdecydowałeś, iż nie jest on ci w danej chwili potrzebny możesz zdecydować się na oddanie go innej osobie lub jego odsprzedanie. Nie warto raczej szukać pomocy w aptece, chyba że jesteś gotowy oddać lek do specjalnych pojemników na niepotrzebne produkty medyczne.
Możesz również zdecydować się na wsparcie ośrodków dla osób potrzebujących i właśnie tam oddać leki. Na pewno znajdą się chorzy, którzy będą mogli skorzystać z danego produktu i dzięki temu zaoszczędzą oni pieniądze. Pozbędziesz się w ten sposób niechcianego leku oraz pomożesz osobie potrzebującej. Według nas to jest właśnie najlepsze rozwiązanie, z którego warto zdecydować się skorzystać.
Nowe wymagania dla wytwórców wyrobów medycznych
Od roku 2010 była prowadzona rewizja kluczowej normy dla branży wyrobów medycznych ISO 13485 „Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów…Recepturowanie, etykieta I badania w białej kosmetyce, produktach myjących, produktach do włosów I w kosmetykach profesjonalnych
Cel szkolenia: Zdobycie umiejętności stworzenia receptur w białej kosmetyce, produktach myjących, produktach do włosów i w kosmetykach profesjonalnych a także zdobycie umiejętności opracowania etykiety i…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej