Jakie szkolenia dla pracowników zajmujących się transportem?

Transport to dziedzina działalności dzisiaj już w zasadzie każdej firmy. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze a mianowicie, co dana osoba – nasz pracownik związany z transportem ma wiedzieć?

zdjęcie - (the_title())


Jakie szkolenia dla pracowników zajmujących się transportem?

Transport to dziedzina działalności dzisiaj już w zasadzie każdej firmy. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze a mianowicie, co dana osoba - nasz pracownik związany z transportem ma wiedzieć? W jakie szkolenia powinniśmy zainwestować dla pracowników zajmujących się transportem?

Różne rodzaje transportu, różne stanowiska w transporcie

Niestety nie da się zupełnie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Generalnie bowiem zupełnie inna wiedza potrzebna jest do organizacji transportu samochodowego w obrębie Unii Europejskiej, zaś inne zasady obowiązują w przypadku organizacji międzynarodowej spedycji morskiej.

Zacznijmy jednak od podstawowej sprawy - przede wszystkim powinniśmy mieć w pracy osobę odpowiedzialną za transport i logistykę, która ukończyła studia w zakresie, jaki by nas interesował. Czyli, jeśli inwestujemy na szeroką skalę w transport statkami, muszą to być osoby, które ukończyły kierunek "spedycja transport morski". Dodatkowo warto by było, aby pracodawca znał chociażby podstawy rządzące transportem, jaki wykorzystywany jest w jego firmie.

Obrót wyrobami akcyzowymi

Rzecz trochę bardziej się komplikuje, jeśli jako firma prowadzimy obrót wyrobami akcyzowymi. Dużo także zależy od tego, czy jesteśmy importerem czy eksporterem danego produktu. Standardowo bowiem za opłatę akcyzową odpowiedzialny jest importer, niemniej jednak jest to bardzo ogólna zasada. W praktyce zależy dużo od tego, gdzie firma ma siedzibę, gdzie będzie sprzedawany dany wyrób akcyzowy itp. Transport też nie jest sprawą prostą z uwagi na konkretne dokumenty, które wymagane są przez różne kraje odnośnie właśnie wyrobów objętych akcyzą.

Podsumowując - warto zainwestować w podatek akcyzowy szkolenie - przynajmniej dla osób zawiadujących transportem. W podstawowej wersji jednak przydałby się on tak naprawdę każdemu pracownikowi od transportu - jakie dokumenty zabrać w podróż, co pokazywać itp. Uchroni nas to przed wieloma przykrymi konsekwencjami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.