Jakie wady produktu leczniczego należy zareklamować?

Prawo konsumentów dotyczące branży farmaceutycznej wygląda zupełnie inaczej, niż w przypadku normalnych towarów takich jak ubrań lub sprzętów elektronicznych. Produkty medyczne nie ulegają zwrotowi, zatem nie mamy możliwości rozmyślenia się i oddania produktu ponownie do apteki.

zdjęcie - (the_title())


Jakie wady produktu leczniczego należy zareklamować?

Prawo konsumentów dotyczące branży farmaceutycznej wygląda zupełnie inaczej, niż w przypadku normalnych towarów takich jak ubrań lub sprzętów elektronicznych. Produkty medyczne nie ulegają zwrotowi, zatem nie mamy możliwości rozmyślenia się i oddania produktu ponownie do apteki.

Jedyną możliwość jeśli chodzi o zwrócenie produktu leczniczego mamy w momencie, gdy został wydany nam niewłaściwy towar lub posiada on wady jakościowe na przykład uszkodzone tabletki, których nie możemy zażyć zgodnie z zaleceniami. Mamy jednak możliwość zgłoszenia reklamacji leków, jednak powinniśmy umieć rozgraniczyć sytuacje, w których możemy skorzystać z tego prawa.

Reklamacja produktu leczniczego jest możliwa w momencie, gdy lek nie działa zgodnie z jego założeniem, jednak nie ma to związku z działaniem medycznym na nasz organizm. Chodzi tu między innymi o uszkodzone opakowanie lub brak możliwości zużycia leku zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza.

W takich sytuacjach farmaceuta ma obowiązek przyjąć nasz zwrot i w zamian oddać nam pieniądze lub wymienić produkt na ten, który możemy w prawidłowy sposób wykorzystać. Osoby, które posiadają szkolenia z kosmetyki zdają sobie sprawę z tego, że podobne zasady obowiązują branżę kosmetyczną.

Musimy pamiętać o tym, że jeśli lek nie działa na nas jeśli chodzi o jego założenia na stan naszego zdrowia to powinniśmy szukać pomocy u lekarza, który dopasuje nam dawkę lub zmieni całkowicie substancję leczniczą.

W tym przypadku producent oraz farmaceuta nie mają wpływu na efekt działania leku, zaś jest to po prostu nie odpowiednia odpowiedź naszego organizmu na substancję aktywną zawartą w danym produkcie leczniczym. Jesteśmy pewni, że dzięki tym informacjom z większą łatwością poradzisz sobie teraz z problemem jakim jest zwrot i reklamacja produktów leczniczych.

Będziesz mógł dzielić się również tymi informacjami z twoimi bliskimi znajomymi, dzięki czemu coraz więcej osób będzie świadomych tego w jaki sposób działa rynek farmaceutyczne oraz prawa klientów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.