Jakie warunki reguluje INCOTERMS?

Reguły incoterms 2010 to głownie zasady rozliczania towarów przewożonych pomiędzy krajami Unii. Do ich przestrzegania zobowiązani są wszyscy importerzy jak i eksporterzy Polscy jak i zagraniczni.

18 czerwca 2019
zdjęcie - Jakie warunki reguluje INCOTERMS?

Jakie warunki reguluje INCOTERMS?

Reguły incoterms 2010 to głownie zasady rozliczania towarów przewożonych pomiędzy krajami Unii. Do ich przestrzegania zobowiązani są wszyscy importerzy jak i eksporterzy Polscy jak i zagraniczni.

Za nie dotrzymywanie tych postanowień prawnych grożą sankcje finansowe jak i prawne względem firmy. Do obowiązków firm przewożących towary opodatkowane, należy również rozliczanie banderol. Polega ona na ewidencji naklejanych, uszkodzonych czy zgubionych banderol na towarach opodatkowanych.

Do obowiązków przedsiębiorstwa należy dokumentacja wszystkich wykorzystanych sztuk z puli pobranych. Takie rozliczanie znaków akcyzowych poprzez ewidencje powinno spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim powinna być ona chronologiczna i nie umożliwiać wprowadzania w niej żadnych zmian i modyfikacji. Nie powinna również zawierać żadnych luk oraz niezgodności.

Wracając do incotrems 2010, pracodawca aby należeć do danej grupy rozliczeniowej musi spełniać określone warunki. Grupa C jest pierwszą, którą opiszemy. Aby przewożony towar należał do tej grupy to strona sprzedająca musi zawrzeć umowę ze spedytorem, to ona również jest odpowiedzialna za odprawę celną. Następną grupą jest grupa D. W tym wypadku sprzedający jest zobowiązany do dostarczenia towarów na określone miejsce lub port.

Grupa E jest kolejną opisywaną. W tym wypadku sprzedający udostępnia towar kupującemu w określonym miejscu wydania. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności ani za odprawę celną oraz koszty związane z załadunkiem.

Grupa F jest kolejnym elementem gdzie to sprzedający ponosi odpowiedzialność za odprawę celną lecz nie ponosi kosztów przewozu i załadunku. Każda z tych grup zawiera również podgrupy które regulują bardziej szczegółowo kwestie dotyczące tych grup oraz odpowiedzialności za towar oraz odprawę celną.

Znajomość tego podziału jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy z wielu powodów zaczynając od rozliczania incoterms 2010. W tym celu powstało prawo celne szkolenie, poruszone zostają tam aspekty prawne jak i niezbędne podziały. Prawo celne szkolenia są skierowane do wszystkich przedsiębiorców i ich pracowników związanych z dokumentacją.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.