Jakie wnioski możemy wyciągnąć z rachunku zysków i strat?

Analiza finansowa firmy to jedna z najważniejszych metod, które pomagają ocenić stan firmy oraz jej pozycję w świecie gospodarczym.

zdjęcie - (the_title())


Jakie wnioski możemy wyciągnąć z rachunku zysków i strat?

Analiza finansowa firmy to jedna z najważniejszych metod, które pomagają ocenić stan firmy oraz jej pozycję w świecie gospodarczym.

Jednym z jej ważnych elementów jest rachunek zysków i strat. Jakie wnioski możemy z niego wyciągnąć? Czy do tego potrzeba bardzo specjalistycznej wiedzy z zakresy finansów oraz ekonomii? O tym wszystkim powiemy poniżej...

Rachunek zysków i strat - wnioski

Czym jest rachunek zysków i strat raczej nie trzeba tu przypominać. Warto jednak podkreślić, że różni się on od rachunku płynności finansowej jedną bardzo ważną sprawą.

Otóż do rachunku zysków i star wliczają się praktycznie wszystkie operacje finansowe, które się odbyły w danym roku obrotowym, także i te, które mają datę płatności już poza danym rokiem. Zaś w rachunku płynności finansowej znajdują się tylko i wyłącznie te transakcje, które faktycznie się odbyły i co więcej - w prawdziwej kwocie, nie zaś tylko oszacowanej.

Co z tego wynika? Otóż rachunek zysków i strat powinno się analizować właśnie w połączeniu z bilansem oraz rachunkiem płynności finansowej. Bez tego bowiem niestety może się okazać, że źle oszacujemy pozycję firmy.

Wracając jednak do tego, co w zasadzie wynika z rachunku zysków i strat, to można śmiało powiedzieć, że na jego podstawie można prześledzić właśnie zyski i straty firmy.

Wydawać by się to mogło dość oczywiste, jednak nie patrzymy tutaj tak po prostu na suche wartości, lecz bierzemy pod uwagę różne wskaźniki. One z kolei pokazują nam wyraźniej, które decyzje były trafne, czy co musimy zdecydowanie zmodyfikować w firmie, ponieważ przynosi naprawdę wiele strat.

Finanse dla niefinansistów szkolenie - doskonały pomysł

Lecz zaraz - o jakich w ogóle wskaźnikach tu mowa? No właśnie są to chociażby wskaźniki rentowności czy obrotowości, jednak aby umieć je obliczyć i na ich podstawie oszacować prawidłowość informacji, należy jednak posiadać podstawową wiedzę z zakresu finansów, którą zapewni nam powyższe szkolenie. Warto także zainwestować w szkolenie controlling finansowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.