Kiedy można użytkować obiekt budowlany – artykuł 54 prawa budowlanego

Wiele zmian przepisów prawa powoduje, że niektórzy mają problemy z ich odpowiednią interpretacją. Gdy chodzi o prawo budowlane, w ostatnim czasie uległo ono wielu modyfikacjom, a ponadto w przyszłości planowanych jest także wiele innych zmian.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy można użytkować obiekt budowlany - artykuł 54 prawa budowlanego

Wiele zmian przepisów prawa powoduje, że niektórzy mają problemy z ich odpowiednią interpretacją. Gdy chodzi o prawo budowlane, w ostatnim czasie uległo ono wielu modyfikacjom, a ponadto w przyszłości planowanych jest także wiele innych zmian, które mają na celu przede wszystkim ułatwienia dla inwestorów budowlanych oraz zapewnienie użytkownikom budynków znacznie większego bezpieczeństwa.

Jednym z ważnych artykułów w prawie budowlanym, które dobra znajomość jest niezbędna w każdej firmie budowlanej jest między innymi artykuł 54, który określa to, kiedy w jakich okolicznościach można rozpocząć użytkowanie obiektu budowlanego.

Nie jest bowiem tak, iż wystarczy go pobudować, aby można było bez przeszkód z niego korzystać. W każdej sytuacji konieczne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu, które wydają odpowiednie organy nadzoru budowlanego.

Odpowiednie unormowanie wielu spraw powoduje, że bez problemu można realizować inwestycje budowlane. Konieczność uzyskania zgody na użytkowanie sprawia, że można mieć pewność tego, że budynek został wybudowany zgodnie z zasadami sztuki budowlanej jak również z projektem. Dlatego też na pewno ten artykuł zalicza się do niezwykle istotnych.

Szkolenia budownictwo to obecnie bardzo wiele możliwości uzyskania profesjonalnej wiedzy. Osoby zainteresowane uczestnictwem w nich mogą wyszukać kursy, które przekazują wiedzę z najbardziej potrzebnych im dziedzin związanych z budownictwem.

Na przykład szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych umożliwia poznanie tajników realizacji takich kosztorysów jak również tego, w jakim zakresie odpowiednie ich wykonanie przekłada się potem na realizacje prac budowlanych.

Gdy chodzi o zarządzanie nieruchomościami szkolenie z tego zakresu również jest coraz częściej wybierane, czego powodem na pewno jest wzrost zainteresowania profesjonalnie świadczonymi usługami tego typu. Wiele kursów realizowanych jest także na zamówienie firm budowlanych, które chcą mieć pewność że ich pracownicy posiadają niezbędną w ich pracy i przede wszystkim aktualną wiedzę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.