Kiedy przyda się znajomość zasad kpa?

Większość z nas z reguły kojarzy Kodeks postępowania administracyjnego. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego czym tak naprawdę jest ten akt prawny i kto powinien znać przepisy w nim zawarte.

zdjęcie - (the_title())

 
Kiedy przyda się znajomość zasad kpa?

Większość z nas z reguły kojarzy Kodeks postępowania administracyjnego. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego czym tak naprawdę jest ten akt prawny i kto powinien znać przepisy w nim zawarte.

Co do zasady wydawać by się mogło, że wszelkie kwestie związane z postępowaniem administracyjnym powinien znać każdy kto jest zatrudniony w administracji publicznej lub każdy kto myśli o przyszłej pracy w administracji publicznej.

Ciężko byłoby bowiem wyobrazić sobie pracę urzędnika, któremu obce są kwestie związane z postępowaniem administracyjnym. Taki urzędnik nie wiedziałby bowiem w jaki sposób ma kształtować sytuację prawną podmiotu postępowania administracyjnego.

Nie miałby świadomości czym jest rozprawa administracyjna oraz jak należy ją przeprowadzić. Obce byłyby mu także wszelkie kwestie powiązane z karami administracyjnymi oraz doręczeniami.

Tak naprawdę jednak znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego przyda się każdemu obywatelowi. Każdy z nas bowiem w którymś momencie swojego życia będzie musiał załatwić jakąś sprawę urzędową. Będzie to o tyle łatwiejsze, o ile będziemy świadomi swoich praw i obowiązków. Każdy z nas może również przeżyć sytuację, w której nie otrzyma jakiegoś ważnego pisma urzędowego.

Trzeba wiedzieć jak należy w takiej sytuacji postępować i czym jest tak zwana fikcja doręczeń. Bardzo pomocne byłoby kpa szkolenie bądź użytkowanie wieczyste szkolenie. W takim szkoleniu powinien wziąć udział każdy obywatel, który chce być bardziej świadomy swoich praw oraz obowiązków. Trzeba jednak zaznaczyć, że szkolenie takie powinno zostać poprowadzone przez wysoce wykwalifikowaną i odpowiednio doświadczoną firmę szkoleniową.

Tylko takie szkolenie ma szansę przynieść określone rezultaty. Nie ulega również wątpliwości, że warto w umiejętny sposób poszukiwać firm szkoleniowych. Warto zacząć od dużych miast, takich jak na przykład Wroclaw, Warszawa czy Katowice.

Kierujmy się zwłaszcza opiniami poszczególnych klientów o firmach. Znajomość kpa sprawi, że będziemy wiedzieć za co grożą nam na przykład kary administracyjne. Przyda się to wielu firmom o różnym zakresie działalności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.